آزادی ۱۳۸ زندانی جرائم غیر عمد از سطح زندانهای خراسان شمالی در نیمه نخست سال جاری

image_pdfimage_print

مجتبی محمدی مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در جلسه ستاد دیه استان که درمحل دادگستری کل خراسان شمالی برگزار شد از آزادی تعداد ۱۳۸زندانی غیر عمد با ارائه معاضدت ها و مشاوره های قضایی، کمکهای ویژه ستاد دیه کشور و نمایندگی استان در ۶ ماهه نخست سال جاری خبر داد .

در این جلسه که به ریاست حجت الاسلام والمسلمین جعفری رئیس کل دادگستری خراسان شمالی بر گزار شد تعداد ۱۵پرونده مورد بررسی قرار گرفت که با فراهم نمودن شرایط آزادی ۱۴ مددجوی جرائم غیر عمد با کمک های ویژه واعطاء تسهیلات قرض الحسنه موافقت گردید.

محمدی مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در این جلسه با اشاره به سیاستهای قوه قضائیه در راستای کاهش جمعیت کیفری زندانها بویژه زندانیان جرائم غیر عمد تصریح کرد : باید تلاش کنیم فرهنگ صلح و سازش را در جامعه نهادینه کنیم و با گسترش این فرهنگ زمینه آزادی تعداد زیادی از زندانیان فراهم و به آغوش گرم خانواده باز می گردند .

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی پویایی شوراهای حل اختلاف مستقر در زندانهای استان را به این منظور دانست و اعلام داشت: شوراهای حل اختلاف،با کمک مددکاران اجتماعی زندانها و عوامل اجرایی نمایندگی ستاد دیه استان وظیفه صلح و سازش و آخذ رضایت از شکات را عهده دار می باشند.

تعامل بانکهای عامل با ستاد دیه استان در راستای اعطای تسهیلات به زندانیان جرائم غیر عمد از موضوعات مهم و مورد تاکید رئیس کل دادگستری استان در این جلسه بود و مقرر گردید جلسه بعدی ستاد دیه با حضور مدیران  بانکهای عامل برگزار گردد . پایان خبر / م

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*