آغاز مسابقات قرآنی مددجویان مرد زندانها و کانون های اصلاح و تربیت منطقه ۸ کشور (یادواره سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی) به میزبانی اداره کل زندانهای کرمان

image_pdfimage_print

اداره کل زندانهای استان کرمان میزبان مسابقات قرآنی  مددجویان مرد کانون های اصلاح و تربیت و زندانهای منطقه ۸ کشور

  افتتاحیه مسابقات قرآنی مددجویان مرد زندانهای منطقه۸ کشور با حضور مسئولین اداره کل ، زندان مرکزی ، روسای ستادی اداره کل ، مسئول دارالقرآن اداره کل زندانها ،مسئولین فرهنگی و تربیتی و با شرکت مددجویان قرآنی استانهای سیستان و بلوچستان ،یزد ،هرمزگان و کرمان  به میزبانی زندان مرکزی کرمان برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان :نیک نام رئیس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل زندانهای استان در افتتاحیه این جشنواره ضمن تسلیت شهادت فرمانده سپاه قدس سردار سرافراز اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی گفت : سپهبد حاج قاسم سلیمانی عارف مجاهدی بود که بعد از شهادتش نیز برکات بسیاری برای جامعه به همراه خواهد داشتو

وی اظهار داشت : حسن اخلاق و مناعت طبع آن شهید بزرگوار در اوج اقتدار همواره الگویی بی بدیل برای هم رزمان آن شهید والامقام بوده و خواهد بود.

نیک نام  با بیان اینکه این جشنواره یادواره  سردار شهید حاج قاسم سلیمانی است گفت : مسابقات قرآنی مددجویان مرد زندانهای منطقه ۸ کشور در رشته های حفظ ،قرائت ، ترتیل ، اذان ،مفاهیم قرآن و مفاهیم نماز  و دعا خوانی با حضور ۵۰ نفر از مددجویان مرد زندانهای منطقه۸  کشور به میزبانی اداره کل زندانها در زندان مرکزی کرمان برگزار می گردد .

وی هدف از برگزاری این مسابقات ارتقاء فعالیت‌های قرآنی زندانیان و زمینه‌سازی جهت بازگشت سعادتمندانه آنان به جامعه عنوان نمود .

نیک نام بیان داشت : قرآن کریم  یکی از عوامل مهم اصلاح و تربیت و کاهش  اسیب های اجتماعی است و همه اینها از معجزات قرآنی است.

وی بیان داشت : کار در زندانها به ویژه کار قرآنی ارزشمند و ستودنی است و باید با درک صحیح از مفاهیم قرآن و فهم از نماز که در رشد انسان و تعالی نفس انسان اثر می گذارد بتوانیم در کاهش جمعیت کیفری گام های بزرگی برداریم.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*