اخبار کوتاه

اختصاص ۴ میلیارد ریال برای آموزش مهارت های اخلاقی و زندگی خانواده های زندانیان

جبار باقری مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز از امضای قرارداد اجرای آموزش مهارت های اخلاقی زندگی برای خانواده های زندانیان خبر داد و گفت: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در خصوص اهتمام جدی دستگاههای اجرایی برای کاهش آسیبهای اجتماعی، انجمن حمایت زندانیان مرکز با انعقاد قرارداد با اداره کل زندانهای استان تهران و نیز مساعدت سازمان اجتماعی کشور، اقدام به برگزاری کارگاههای آموزشی حول محور «ارتقای مهارتهای اخلاقی و زندگی» ویژه خانواده های زندانیان نموده است.

وی تاکید کرد: با صرف اعتبار فوق آموزش هایی نظیر مدیریت هیجانات، مهارت کنترل خشم و مهارت مدیریت استرس،  پیشگیری از خطرات و سوء استفاده از اینترنت، استفاده بهینه از فضای مجازی و ….  به بیش از ۱۲۰۰ نفر از اعضاء خانواده محکومین بیش از ۶ ماه حبس ارائه می شود.

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز افزود : خوشبختانه با همکاری و بهره مندی از فضاهای فرهنگی، آموزشی شهرداری این آموزش ها در حال اجرا است که اولین دوره آن اخیراً در فرهنگسرای انقلاب واقع در محله کمیل تهران برگزار شد و استقبال خوبی از سوی خانواده ها بعمل آمد. همزمان با آموزش همسران زندانیان ، فرزندان آنها نیز در قالب مهد کودک و کلاس های جبرانی در همان محل تحت آموزش قرار می گیرند.

باقری تصریح کرد: خانواده زندانیان در معرض آسیب های اجتماعی و بزهکاری قرار دارند و ما تلاش می کنیم در این دوره های آموزشی شیوه های مواجهه این خانواده ها با آسیب های اجتماعی را آموزش دهیم.

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز گفت: حساب زندانی با خانواده او جداست و نباید به این خانواده ها در نبود سرپرست خانواده بی توجهی شود.

وی افزود: ما نقاط مختلف شهر تهران را تقسیم بندی کرده ایم و با توجه به شرایط هر منطقه و آسیب پذیر بودن خانواده ها، دوره های آموزش مهارت های زندگی برای آنها برگزار می شود.

باقری گفت: در این دوره ۱۲۰۰ خانواده از همسران زندانیان، از کلاس های آموزش مهارت های زندگی برای کاهش آسیب های اجتماعی بهره مند می شوند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*