اخبار کوتاه

استاندار چهارمحال و بختیاری از زندان مرکزی و اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی استان بازدید کرد

image_pdfimage_print

استاندار،دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی ، رئیس سازمان برنامه و بودجه، مدیرکل تعاون، رفاه و امور اجتماعی،دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدرو مدیر کل بهزیستی استان، جانشین فرمانده نیروی انتظامی و جانشین فرمانده سپاه استان؛ ضمن بازدید از زندان مرکزی شهرکرد و اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی استان ، در پنجمین جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر استان که به میزبانی اداره کل زندان های استان برگزار شد ،شرکت کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندان های چهارمحال و بختیاری؛ اقبال عباسی و هئیات همراه با حضور در بندهای مختلف زندان شهرکرد با مددجویان دیدار و گفتگو کردند. در این دیدار ها مدیر کل زندان های استان ضمن تشریح وضع موجو د به بیان اهمیت و حجم فعالیت های اصلاحی، تربیتی، اشتغال و حرفه آموزی و اقدامات حمایتی پس از آزادی زندانیان پرداخت.
سپس استاندار، مدیران کل استان، دادستان عمومی و انقلاب، معاونین و جمعی از کارکنان اداره زندان ها با حضور در سالن جلسات اردوگاه حرفه آموزی و کار درمانی در پنجمین جلسه ستاد مبارزه با مواد مخدر شرکت کردند.
در ابتدای جلسه سید قدیر مرتضوی دبیرستاد ضمن تشکر از میزبانی اداره کل زندان ها گزارش شش ماهه نخست سال جاری را ارائه کرد.
در ادامه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان از عملکرد کمپ های ترک اعتیاد در سطح استان اعلام رضایت نمود و گفت: عدم وجود آزمایشگاه تشخیص مواد مخدر در استان باعث اطاله دادرسی ها می شود که امید واریم با ساخت آزمایشگاه این مشکل مرتفع گردد.
سپس مدیرکل زندان های استان با تشریح فعالیت های اصلاحی و تربیتی و تبین جایگاه زندان در کاهش آسیب های اجتماعی خصوصا مواد مخدر، به بیان مشکلات پیش رو و راهکار های رفع آن پرداخت.
استاندار چهارمحال و بختیاری در ادامه جلسه ضمن تقدیر از اداره کل زندان ها به واسطه عملکرد مطلوب و مناسب صورت گرفته گفت: پیشگیری از وقوع جرم بهتر از نگهداری است و بهتر است با فرهنگ سازی از وقوع جرم و سپس هزینه نگهداری از مجرمین پیشگیری نمائیم.
اقبال عباسی ادامه داد: از تمامی اقدامات عمرانی و فرهنگی ندان های استان حمایت میکنیم و می کوشیم با تخصیص اعتبارات لازم پروژه های عمرانی ، بهداشتی و آموزشی سریعتر تامین گردد
این جلسه با اقامه نماز جماعت حاضریت به پایان رسید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*