اخبار کوتاه

استاندار یزد در چهاردهمین همایش جشن گلریزان: همه باید خود را مسئول آزادی زندانیان جرایم غیرعمد بدانیم

image_pdfimage_print

استاندار یزد با اشاره به اینکه خیران یزد در همه امور سرآمد و پیشگام کشور هستند گفت: همه باید خود را مسئول آزادی زندانیان جرایم غیرعمد بدانیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان یزد؛ محمدعلی طالبی در آیین جشن گلریزان یزد با اشاره به اینکه زمینه مشارکت در چنین برنامه‌هایی در حد اعلا وجود دارد اظهار داشت: این هنر ماست که بتوانیم ظرفیت‌های موجود را به اجرا برسانیم.

وی تصریح کرد: در همین حوادث طبیعی سیل در استان‌های مختلف کشور دیده شد که بار اصلی کمک به سیل‌زدگان را گروه‌های مردمی در جای جای ایران بر عهده داشتند.

استاندار یزد با اشاره به اینکه همدلی مردم در کمک به سیل زدگان بسیار افتخارآمیز بود خاطرنشان کرد: حتی افرادی که بضاعت مالی بالایی نداشتند هم به سیل زدگان کمک کردند.

وی با بیان اینکه همه ما مسئول شرایطی هستیم که امروز تعداد زیادی از همشهریانمان در زندان‌ها به سر می‌برند گفت: این شرایط را یک نفر ایجاد نکرده و محصول یک جامعه است.

طالبی ادامه داد: از این رو همه باید دست به دست هم بدهیم برای اصلاح این جامعه و رفع گرفتاری‌هایی که یک عده دچار آن می‌شوند و از خطاهایی که ممکن است عده‌ای گرفتار آن شوند پیشگیری نماییم.

استاندار یزد بیان کرد: استان یزد یک سرمایه اجتماعی بزرگ به نام خیرین دارد و در هر جایی که نیاز به مشارکت مردم بوده، این خیران در سطح کشور سرآمد بوده‌اند.

وی اظهار داشت: در بحث احداث مساجد و حسینیه‌ها و مدارس، کمک‌های مردمی خیران یزد حضور بسیار پرشوری دارند و اوج این حرکت‌ها در فعالیت‌های مربوط به مراسم‌های عزاداری ماه محرم و شهادت امام حسین(ع) و تبلیغ ارزش‌های دینی است.

طالبی به مشارکت خیران یزد در بحث مدرسه‌سازی اشاره کرد و افزود: خیران مدرسه‌ساز یزدی پیشگام در بحث مدرسه‌سازی بوده‌اند و در تمام کشور نام این استان در این موضوع به نیکی برده می‌شود.

استاندار یزد ادامه داد: در بحث کمک به زندانیان جرایم غیرعمد و کمک به خانواده‌های زندانیان نیازمند هم تاکنون خیران یزدی کمک‌های بسیاری کرده‌اند و قطعا در آینده هم این کمک‌ها ادامه خواهد داشت.

منبع/ تسنیم

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*