اشتغال ۱۰۰ درصدی زندانیان زن در استان کهگیلویه و بویراحمد

مدیر کل زندانهای استان در آئین افتتاحیه نمایشگاه تشکل‌‌های اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد از اشتغال صددرصدی زندانیان زن در رشته های مختلف خبرداد.
به گزارش روابط عمومی زندان های استان، نمایشگاه تشکل‌‌های اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد به همت دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری در پارک ساحلی شهر یاسوج برپا که علاقه مندان از غرفه توانمدی ها و آثار زندانیان نسوان یاسوج بازدید بعمل آوردند.
اسماعیل جمیاری مدیر کل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد در آئین بهره برداری از غرفه صنایع دستی و دستاوردهای زندانیان استان که با حضور معاونین استاندار و جمعی از مدیران کل دستگاه های اجرایی انجام گرفت، اظهار داشت: یکی از رسالت های سازمان زندانها توجه به مقوله اشتغال و حرفه آموزی زندانیان بوده تا از این طریق علاوه بر یادگیری مهارت ها و حرف های مختلف از محل فروش تولیدات و صنایع دستی خود در تأمین معیشت و نیازمندی ها کمک حال خانواده باشند.
وی از از اشتغال ۱۰۰ درصدی زندانیان زن در اندرزگاه نسوان در رشته های مختلف خبر داد و افزود: صنایع دستی و آثار هنری در زندانها با توجه به ظرافت و زیبایی که دارد زندانیان زیادی را به خود مشغول کرده که نمونه ای از این آثار امروز در این نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گرفته است.
جمیاری گفت: محصولات موجود در این غرفه تنها گوشه ای از هنرها و صنایع دستی زندانیان است که انتظار می رود تا از سوی نهادهای متولی همکاری و همراهی بیشتری برای توسعه اینگونه فعالیت ها در دیگر زندان های استان صورت پذیرد.
ایشان مهمترین مأموریت سازمان زندان ها را اصلاح، تربیت و بازپروری زندانیان با هدف بازاجتماعی نمودن آنان دانست و اظهار امیدواری کرد تا زندانیان پس از تحمل حبس و آزادی مورد تفقد، پذیرش و حمایت خانواده و جامعه قرار بگیرند.