اخبار کوتاه

افتتاحیه کارگاه های آموزشی ارتقاء مهارتهای اخلاقی وزندگی ویژه خانواده زندانیان استان بوشهر

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان بوشهر، در راستای برگزاری کلاس ها و کارگاه های آموزشی کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی ویژه خانواده مددجویان استان مراسم افتتاحیه این دوره با حضور ، علی اکبری مدیرکل دفتراقدامات حمایتی سازمان زندانها، طباطبایی مهر مدیرکل زندانهای استان ، حسن پور دادستان دادسرای عمومی وانقلاب بوشهر، عبداللهی معاون دادستان وترکمان منش دبیرمبارزه با موادمخدراستان و دکتر فرهنگ استاددانشگاه و روانشناس برجسته کشوری وتنی چند از مسئولین استانی وشهرستانی ونایب رییس شورای اسلامی بوشهروبیش از ۳۵۰ نفراز خانواده های مددجویان زندانهای استان بوشهردرسالن خلیج فارس منطقه دوم نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان بوشهربرگزارشد.

طباطبایی مهرمدیر کل زندان های استان بوشهر در آیین افتتاحیه کلاس ها و کارگاه های آموزشی کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی خانواده مددجویان در زندانهای استان اظهار داشت : اداره کل زندانهای استان  طی ۲ سال اخیر با همکاری اداره کل امور اجتماعی استانداری ،ستاد مبارزه با مواد مخدر استان  در راستای آگاهی بخشی به خانواده مددجویان و پیشگیری از آثار آسیب های اجتماعی و بهره گیری از اساتید مشهور و بنام کشوری در حوزه های آموزشی،  تربیتی و روان شناسی، اقدام به برگزاری دوره های مختلف با حضورخانواده مددجویان در سطح کشور نموده است..

وی افزود: بر اساس برنامه ریزی صورت پذیرفته از ۲۰ آذر ماه تا ۲۰ اسفند ماه سال جاری هر هفته ۲ کلاس و کارگاه در تمامی زندان های استان بوشهر برگزار خواهد شد، که شرکت کنندگان و مددجویان در این دوره ها از امتیازات اداری و قضائی برخوردار خواهندشد .

سپس حسن پور دادستان عمومی وانقلاب بوشهر ضمن خیر مقدم به علی اکبری مدیر کل اقدامات حمایتی سازمان زندانها گفت: اقدامات خوبی که اداره کل زندانهای استان با برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه خانواده زندانیان برگزار می نمایند قابل تقدیر می باشد .

وی افزود: خانواده های مددجویان در ارتکاب جرم وبزه همسران خود نقشی ندارند ولی می توانند با حوصله وصبر وپیشگیری از آسیب های اجتماعی هم از وقوع جرم جلوگیری نمایند وهم اصلاح وتربیت زندانیان .

دادستان بوشهر گفت : وظیفه همه نهادهای اجتماعی وحمایتی این است که خانواده های زندانیان را که اقشار آسیب پذیر جامعه هستند کمک های مادی و معنوی یاری نمایند .وی خطاب به همسران زندانیان گفت : به جای درخواست طلاق که کیان خانواده ها از هم می پاشد، با بردباری وصبروحوصله وتعامل وتفاهم در زندگی مشترک تا آزادی همسرانتان ، کمک بزرگی به خانواده و هم جامعه می نمایند .

حسن پور از حضور فعال خانواده های مددجویان در این کارگاه های آموزشی به جهت بالا بردن مهارت های اساسی زندگی تشکر وقدردانی نمود .

دکترفرهنگ نیز در آیین افتتاحیه این مراسم اظهار داشت: امروزه بر اساس تحقیقات و تجارب صورت پذیرفته، خود انسان است که مسیر خوشبختی یا فلاکت و بدبختی را برای خود رقم میزند، زیرا خداوند به انسان قوه درک و فهم عطا کرده تا نسبت به شرایط مختلف تصمیم درست و نادرست را اتخاذ نماید.

وی با بیان برخی از جملات کلیدی که در زندگی انسان نقش بسزایی دارد، به خانواده ها توصیه های لازم را در خصوص حمایت از فرزندان و کیان خانواده در پرتو شعار دینی ارائه نمودند.

دکتر فرهنگ درادامه اذعان کرد: اگر سعی و تلاش شود که اصول و مبانی که در این مسیر ها تدوین و مشخص شده است، به طور صحیح شناسایی و عمل شود، قطعاً مسیر خوشبختی برای خانواده ها دست یافتنی است. وی صداقت ، تعامل وهمدلی در زندگی راز خوشبختی خانواده ها دانست.

شایان ذکر است در طول این مراسم ضمن اینکه دکتر فرهنگ به برخی از سؤالات مطرح شده توسط خانواده مددجویان پاسخ ها و راهکارهای لازم را داد و جهت فرزندان مددجویان نیز ایستگاه نقاشی برگزار شد که به تعدادی از آنها هدایایی توسط علی اکبری مدیر کل دفتر اقدامات حمایتی سازمان زندانها تقدیم شد.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*