امام جمعه کرمان: سردار سلیمانی جغرافیای جبهه مقاومت را گسترش داد

image_pdfimage_print

به دعوت ایل بزرگ سلیمانی ، مراسم گرامیداشت شهادت سردارسپهبد قاسم سلیمانی با حضور خانواده آن شهید بزرگوار،حجت الاسلام علیدادی سلیمانی امام جمعه کرمان ، سالاری دادستان کرمان ،سردار محمد مارانی فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس سپاه پاسداران ، مدیر کل زندانهای استان کرمان و جمعی از روسا و کارکنان زندانها ، مسئولین استانی و  مردم قدرشناس جنوب کرمان در مصلی جیرفت برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان ،نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان در مراسم گرامیداشت شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در مصلی جیرفت گفت: سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، سرداری پر افتخار، دلسوز، فدایی مردم و در حیاط طیبه خود دارای شخصیت والایی بود.

حجت‌الاسلام حسن علیدادی سلیمانی اظهار داشت: حاج قاسم فرماندهی موفق بود که در دوران دفاع مقدس در مشکلات و معضلاتی که در زمان جنگ بر ما تحمیل شده بود مردانه ایستاد و با لشکری قدرتمند و خط شکن، هشت سال مبارزه کرد.

وی ادامه داد: آرام آرام جغرافیای فرماندهی این سردار رشید تبدیل به یک فرماندهی در جغرافیای پهناور چند صد هزار کیلومتری شد و در این گستره، هر جا که مظلومانی نیاز به کمک داشتند به یاری آنها می‌رفت.

حجت‌الاسلام علیدادی با بیان این مطلب که حاج قاسم شخصیت حقوقی بی‌نظیری داشت عنوان کرد: تاریخ ایران پر از فرماندهانی است که در جنگ‌های متعددی حضور یافتند و شهرت پیدا کردند اما سردار شهید سلیمانی قهرمانی بی نظیر و متمایز از سایر فرماندهان و دنبال جلب رضایت خداوند بود.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان اظهار داشت: رمز و رازی در حیاط طیبه سردار سلیمانی وجود دارد که ایشان را از سایر فرماندهان متمایز کرد و آن شخصیت حقیقی این سردار شهید است، شخصیت این سردار به گونه‌ای بود که نامش لرزه بر اندام زورگویان و استکبار می‌انداخت و مدافع مظلومان سوریه و فلسطین بود.

وی با بیان اینکه برای برخی از مسوولان جایگاه حقوقی، زینت است تصریح کرد: سردار سلیمانی برای جبهه مقاومت و سپاه قدس یک زینت است.

حجت الاسلام علیدادی بیان داشت: کمالات انسانی، او را بزرگ و بزرگوار کرده است و به این راحتی در جهان مانند سلیمانی تربیت نخواهد شد

 در ادامه سردار محمد مارانی فرمانده قرارگاه منطقه‌ای قدس سپاه پاسداران و از همرزمان سپهبد حاج قاسم سلیمانی به بیان خاطراتی از جنگ و آن شهید عزیز پرداخت و یاد و خاطره شهید بزرگوار را گرامی داشت.

 شایان ذکر است در این مراسم امیری مدیرکل زندانهای استان کرمان،نیکنام رئیس اداره فرهنگی و تربیتی زندانهای استان، میرشکاری مسئول اشتغال و حرفه آموزی ،روشان مدیر زندان مرکزی ،سلیمانی رئیس زندان شهربابک، پرناک رئیس زندان بم ، ستوان رئیس زندان کهنوج ، شریفی رئیس زندان جیرفت ، امیری معاون و جمع کثیری ازکارکنان و پرسنل وظیفه و مددجویان  رای باز زندان جیرفت نیز حضور داشتند .

 

ویرایش

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*