امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین زندان های اردبیل و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی
امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین زندان های اردبیل و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی

امضای تفاهم نامه همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اداره کل زندانهای استان اردبیل

image_pdfimage_print

در دیدار سرپرست اداره کل زندانهای استان اردبیل با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل تفاهم نامه همکاری میان دو دستگاه به امضاء رسید.

در راستای اجرایی نمودن بند ج از ماده ۳۸ قانون احکام دایمی برنامه های توسعه کشور ، مصوب هیئت وزیران که اجرای آن از سوی ریاست سازمان زندانها به استان ها ابلاغ شده بود ، اداره کل زندان های استان اردبیل به جهت استفاده از امکانات دستگاه های اجرایی برای تقویت برنامه های اصلاحی و تربیتی در زندان ها با اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تفاهمنامه همکاری مشترک امضا نمود .

این تفاهم نامه همکاری مشترک میان دو دستگاه در دیدار جابر عبدی سرپرست اداره کل زندانهای استان اردبیل با سید ناصر اسحاقی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل به امضاء رسید.

در این دیدار که در اداره کل فرهنگ و ارشاداسلامی استان اردبیل صورت گرفت طرفین برارائۀ خدمات فرهنگی و هنری بهتر در زندانهای استان اردبیل در قالب تفاهم نامه همکاری تاکید نمودند .

اجرای برنامه های مشترک و مشارکت همه جانبه در برنامه ها و ارائۀ تسهیلات فرهنگی و هنری، مساعدت در اعطای بسته های فرهنگی، مساعدت در اعطای مجوزهای قانونی فرهنگی و هنری برای اجرای برنامه های فرهنگی و هنری و قرآنی، همکاری و همفکری در اجرای برنامه های مشترک فرهنگی و هنری و قرآنی،مشارکت و تسهیل در زمینه انجام تحقیقات و پژوهش های علمی و فرهنگی و قرآنی از موارد مورد همکاری در تفاهم نامه است.

در این دیدار جابر عبدی سرپرست اداره کل زندانهای استان اردبیل گفت: « علیرغم نداشتن فصل مستقل اعتباری برای برنامه های فرهنگی ، در راستای رسالت سازمانی ، که بر پایه اصول زندانبانی اسلامی و اصلاح و تربیت زندانیان بنا شده  برنامه های فرهنگی و هنری مختلفی را در دستور کار خود قرار داده ایم و برنامه های مختلفی در حوزه های قرآنی ، هنری ، فرهنگی ، توسعه و ترویج نماز ، توسعه کتاب خوانی و کتابخانه ها و برنامه های ورزشی در زندان ها در حال انجام می باشد .

سید ناصر اسحاقی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل نیز گفت: « میتوان چنین گفت که بخشی از مردم جامعه ما به حکم قانون در زندانها زندگی می کنند و آگاهانه یا ناآگاهانه در این مسیر قرار گرفته اند و در این خصوص باید مراحل رشد و اصلاح این افراد با پوشش برنامه های فرهنگی و هنری در زندانها طی گردد تا افراد زندانی به نحو مطلوب در جامعه پذیرش شوند و به کانون خانواده و جامعه باز گردند . »

طرفین در این دیدار بر افزایش سطح همکاری دوجانبه در قالب تفاهم نامه منعقده در راستای کاهش آسیب های اجتماعی تاکید کردند .  انتهای پیام ./ 

امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین زندان های اردبیل و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی

امضای تفاهم نامه همکاری مشترک بین زندان های اردبیل و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*