اخبار کوتاه

انتصاب مدیرکل زندان‌های سیستان و بلوچستان

image_pdfimage_print

طی آئینی با حضور جمعی از مسئولین ارشد ستاد سازمان زندانهای کشور، مدیر کل جدید زندانهای استان سیستان و بلوچستان معرفی شد.
در این آئین که با حضور شیخ پور معاون قضایی، اجرای احکام و امور مجلس سازمان زندانهای کشور و رحیمی مدیرکل حفاظت و اطلاعات سازمان ، رئیس کل دادگستری و اعضای شورای قضایی استان و جمعی از مسئولین استانی همراه بود ضمن تقدیر از علیرضابابایی مدیرکل سابق زندانهای استان ،دکتر ناصر سلیمانی با حکم رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور به عنوان مدیر کل جدید زندانهای سیستان و بلوچستان معرفی شد.
در این مراسم حجت الاسلام حمیدی رئیس کل دادگستری استان در سخنانی با اشاره به حادثه تروریستی اخیر استان و شهادت مظلومانه جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی و مدافعان میهن با گرامی داشت یاد و خاطره این عزیزان اظهار داشت:
اگرچه متولیان امر و مسئولان تلاش می کنند و نتیجه آن ایجاد امنیت و احساس امنیت است که باید از آنان تقدیر و تشکر کرد اما به نظر می آید باید یک بازنگری در سیاست ها انجام شود تا دوباره شاهد این چنین حوادث تلخی نباشیم.
رئیس کل دادگستری استان افزود: ما هم در دستگاه قضایی تکالیفی داریم و انجامشان می دهیم تا عزیزان نظامی که در سنگرهای دفاع از امنیت هستند بهتر بتوانند وظایفشان را انجام دهند.در مورد حادثه تروریستی اخیر هم نیروهای انتظامی و امنیتی، تلاش می کنند تا لایه های پنهان این حادثه را آشکار کنند و در دستگاه قضایی هم تلاش های خوبی در این زمینه در حال انجام است و مطمئنا با تمام عاملان این حادثه و پشتیبان هایشان برخورد قاطع صورت خواهد گرفت.
حجت الاسلام ابراهیم حمیدی در بخش دیگری از سخنانش گفت: سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی وظیفه بسیار مهم بازپروری شخصیت افراد مجرم را بر عهده دارد. وی افزود: افرادی که به عنوان زندانی در اختیار سازمان زندان ها قرار می گیرند قبل از این که یک مجرم باشند یک بیمار هستند. یک بیمار شخصیتی و  بیماری که از جایگاه انسانی خود فاصله گرفته و این سازمان زندان هاست که وظیفه دارد در این مدتی که این محکوم را در اختیار دارد با برنامه هایی که برای او اجرا میکند او را برگرداند به همان شخصیت و کرامت انسانی قبلی اش، آن کرامتی که خداوند متعال این انسان را شایسته آن قرار داده است. اگر این اتفاق افتاد این انسان تولد جدیدی دارد و دیگر بعد از آزادی از زندان ، مرتکب جرم و یا جنایت جدید و اعمال ناشایست نمی شود.
شیخ پور معاون قضایی، اجرای احکام و امور مجلس سازمان زندانهای کشور هم در سخنانی با تسلیت شهادت جمعی از مدافعان وطن در حادثه تروریستی اخیر استان با اشاره به فرا رسیدن چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی گفت: نعمت آزادی، استقلال و حق انتخاب مسئولین کشور نتیجه پرافتخار چهل سال گذشته انقلاب اسلامی است. نعمتی که در رژیم گذشته از آن محروم بودیم و ما این نعمت را مدیون حضرت امام رضوان الله تعالی علیه هستیم. شیخ پور افزود: بعد از رحلت حضرت امام، تدابیر حکیمانه خلف صالح ایشان یعنی رهبر فرزانه انقلاب تداوم بخش این راه پرافتخار در این منطقه پرتلاطم است.
معاون قضایی، اجرای احکام و امور مجلس سازمان زندانهای کشور در بخش دیگری از سخنانش با یادآوری ناامنی های موجود در کشورهای منطقه ، وجود امنیت پایدار در کشور را نعمتی دیگر دانست که باید قدردان خون شهدا و کسانی که با زحمت بی وقفه می کوشند این امنیت پایدار بماند باشیم.
وی همچنین با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری و دیگر مسئولین کشور نسبت به افزایش جمعیت کیفری در زندانها گفت :نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تصویب قانون های جدید و کاربردی سعی در اصلاح این موضوع دارند که امیدواریم این قوانین منجر به کاهش جمعیت کیفری گردد.
شیخ پور با اشاره به مشکلات خانواده های زندانیان گفت: سازمان زندانها با همکاری انجمن های حمایت از زندانیان و خیرین تلاش دارد تا ضمن حمایت های مادی از خانواده زندانیان ، نسبت به اعطای خدمات بهداشتی ، درمانی و مشاوره ای به آنان نقش آفرینی کند.
معاون قضایی، اجرای احکام و امور مجلس سازمان زندانهای کشور همچنین با تقدیر و تشکر از خدمات ارزشمند علیرضا بابایی مدیرکل سابق زندانهای استان برای دکتر ناصر سلیمانی مدیرکل جدید زندانهای استان آرزوی توفیق کردند.
علیرضا بابایی مدیرکل سابق زندانهای استان هم در این مراسم با تشکر از همراهی و همکاری صمیمانه کارکنان زندانهای استان در طول مدت تصدی مسئولیت اداره کل زندانهای استان ، از همکاری ، مساعدت و تعامل مسئولان استان به ویژه نماینده مقام معظم رهبری در استان ، استانداران ، اعضای شورای قضایی و مسئولین سازمان ها و نهادهای استان تقدیر و تشکر نمود.
دکتر ناصر سلیمانی مدیر کل جدید زندانهای استان هم در سخنانی با اشاره به حادثه تروریستی اخیر استان ، شهادت جمعی از پاسداران انقلاب اسلامی و مرزبانان وطن را تسلیت گفتند.
مدیر کل جدید زندانهای استان در ادامه از اعتماد آقای دکتر جهانگیر ریاست سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور تشکر کردند و اظهار داشتند: تلاش می کنیم با همدلی ،همفکری و همراهی همکاران خدوم در زندانهای استان و استمرار تعامل و همکاری تمامی مسئولین استان به ویژه اعضای محترم شورای قضایی ، سیاست های سازمان زندان ها را به ویژه در بخش کاهش جمعیت کیفری اجرایی کنیم.
دکتر سلیمانی همچنین در ادامه از خدمات هفت ساله آقای بابایی در مدت حضورشان در استان تشکر کرد و یادآور شد: ما از نزدیک شاهد تلاشهای شبانه روزی ایشان در عرصه خدمت بودیم.
در ادامه این آئین حکم انتصاب دکتر ناصر سلیمانی بعنوان مدیر کل جدید زندانهای استان قرائت شد و از سوی معاون قضایی سازمان زندانهای کشور زندانهای کشور به وی اعطا شد.

در حکم انتصاب مدیر کل آمده است:

اصلاح، تربیت و ارشاد زندانیان و فراهم ساختن بستر و امکانات لازم برای بازگشت مجدد به کانون خانواده و پذیرش آنان در اجتماع، هم‌زمان با اعمال برنامه‌ریزی برای مراقبت بعد از خروج و جلب همکاری دستگاه‌های ذیربط در این مهم ازجمله وظایف اساسی امر زندانبانی است که نیل به آن مستلزم برنامه‌ای راهبردی بر مبنای فرهنگ انسان‌ساز و تعالی‌بخش دین مبین اسلام است که باید ضمن همکاری و هماهنگی اثربخش با مسئولین محترم قضایی و اجرایی استان و جلب حمایت مادی و معنوی آنان به اجرا درآید.

مقتضی است نهایت مساعی و همت خود را در جهت سالم‌سازی هر چه بیشتر محیط زندان‌ها از طریق توسعه آموزش‌ها، حرفه‌آموزی، ارتقاء سطح بهداشت و سلامت، توأم با پاسداشت ارزش‌های فرهنگی و دینی و نظارت بر حسن اجرای قوانین، مقررات و آیین‌نامه اجرایی سازمان را بکار گرفته تا نسبت به تحقق سیاست‌های ابلاغی مصوب ریاست محترم قوه قضائیه مبتنی بر رهنمودهای مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی» شاهد مدیریتی جهادی در این عرصه خدمتگزاری باشیم.

شایان‌ذکر است علیرضابابایی مدیرکل سابق زندان‌های استان به عنوان مدیرکل زندان‌های خوزستان منصوب شده اند.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*