اخبار کوتاه

انعقاد تفاهم نامه با هدف ایجاد فرصت های شغلی برای زندانیان ایلامی

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام – نشست هم اندیشی با حضور مدیرکل زندان های ایلام و مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان شکل گرفت.
عبدالمجید کشوری مدیرکل زندان های استان ایلام با شکراله شیرخانی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان دیدار کرد و تفاهم نامه ای با هدف ایجاد فرصت های شغلی برای زندانیان به منظور کاهش آسیب های اجتماعی و کاهش جمعیت کیفری منعقد گردید. در این دیدار نعمتی معاون سلامت، اصلاح و تربیت، صادقی رئیس اداره امور خدمات اجتماعی، جابری مسئول اشتغال و حرفه آموزی زندان ها و جمعی از کارشناسان اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی حضور داشتند.


کشوری در ابتدا به شرحی از اقدامات تأمینی و تربیتی با رویکرد اصلاحی که در زندان های استان در حال اجرا هستند، پرداخت و با اشاره به تاثیرات ایجاد شغل برای زندانیان در چرخه اصلاح و تربیت و فعالیت های بازپرورانه، بیان داشت: همکاری و تعامل مطلوب اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی همواره دست یارای زندانبانان بوده است و در اثربخشی اقداماتی که منجر به بازاجتماعی نمودن زندانیان می شود، نقشی غیر قابل انکار داشته است.
ایشان در ادامه به تاثیر این تفاهم نامه اشاره کرد و توانمندسازی زندانیان، بازسازگاری اجتماعی و توسعه آموزش های مهارتی، حمایت از زندانیان و خانواده های آنان، ایجاد بستر کارآفرینی و پرورش استعدادها، کاهش بیکاری و …. را ازجمله اهداف آن معرفی کرد.


شیرخانی نیز در ادامه اذعان داشت: اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی نهادی اجرایی با تمرکز بر فعالیت های اجتماعی است و می توان گفت زندانیان مهمترین بخش از جامعه هدفی هستند که به مشکلات اجتماعی آنها پرداخته می شود و بستر اشتغال و تولید ارزش برای این قشر مهیا می گردد.
وی تصریح کرد: با نگاهی جامع و اصلاح گرایانه، تلاش خواهیم کرد که زندانیان بازگشتی سالم به جامعه داشته باشند و در حین آزادی نیز تحت نظارت و حمایت قرار گیرند بلکه به فردی مفید و پویا در عرصه اقتصادی و اجتماعی تبدیل گردند.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*