اخبار کوتاه

اهداء تجهیزات مامایی و ۵۰۰بسته بهداشتی به اندرزگاه نسوان زندان یاسوج

image_pdfimage_print

به دعوت از فلاحتی مطلق معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به منظور بررسی وضعیت بهداشتی اندرزگاه نسوان و کانون اصلاح وتربیت در این مراکز باز پروری حضور یافت.
به گزارش روابط عمومی زندانهای استان علی عباس فلاحتی مطلق مدیر کل زندانها گفت: خیلی ها بر این تصورند که زندان ها از نظر بهداشتی و درمانی مشکلات فراوانی دارد ولی واقیعت این است که از اولویتهای سازمان زندانها توجه جدی به مسؤله بهداشت و درمان زندانیان و پرسنل آن است.
وی افزود: با مشاهدات شما از وضعیت بهداشتی به این واقعیت پی برده که اگر بهداشت ما در همه زمینه ها دچار مشکل شود همه چیز از جمله امنیت ، برنامه های تربیتی و فرهنگی و.. را تحت الشعاع خود خواهد کرد لذا با توجه به کمبودهایی که داریم موضوع بهداشت را جدی گرفته و در تعمیق بخشی این مسئله با تمام توان کار خواهیم نمود
وی عنوان کرد: در زندانهای استان کمبود منابع مالی ، پزشک ، دارو ، وسایل ولوازم یهداشتی ، اجرای بر نامه های این حوزه را به مشکلاتی مواجه کرده ولی کمبود را بهانه ای برای خدمت رسانی به زندانیان مستمسک قرار نخواهیم داد لذا با تمام ظرفیت با خدمت دلسوزانه همکاران در این حوزه مسائل بهداشتی زندانها را با مدیریت صحیح وتدبیر منطقی حل خواهیم نمود.
مهندس غفاری معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نیز با اظهار خرسندی از وضعیت مطلوب بهداشتی در این مرکز بازپروری گفت: انصافاً تصویر خودم بر ارزیابی مسائل بهداشت ودرمان اندرزگاه نسوان و کانون اینگونه نبود لذا با مشاهده امروز بر این باورم که کار های بسیار خوب و مثبتی در این زمینه شده مه قابل تقدیر است.
این مقام بهداشتی استان با مهم ارزیابی نمودن زندان به عنوان یکی از گلوگاههای ورودی تشخیص بیماری ها گفت: مجموعه بهداشتی استان با اهمیت موضوع بهداشت ودرمان در زندان آگاهند ولذا جهت درمان وپیشگیری از بیماریهای خطر ناک وصعب العلاج و روند رو به رشد بیماریها در زندانها جهت سلامت این مراکز و جامعه تلاش خواهد نمود.
مهندس غفاری کمک و همکاری بیش از پیش مجموعه بهداشت استان را از ضروریات تعامل فی مابین عنوان کرد ه و در این زمینه تجهیزات مامایی و معاینه زنان و ۵۰۰ بسته بهداشتی را به اندرزگاه نسوان اهداء نمود/.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*