اخبار کوتاه

اولین جلسه ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی سراسر کشور در سال ۱۳۹۸ با هدف بررسی وضعیت زندانهای استان قم برگزار گردید

image_pdfimage_print

اولین جلسه ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی سراسر کشور در سال ۱۳۹۸ با هدف بررسی وضعیت زندانهای استان قم در روز شنبه مورخه ۲۵/۳/۱۳۹۸ در محل ستاد سازمان زندانهای کشور با حضور کلیه مدیران ارشد سازمانی برگزار گردید .

در ابتداء پس از تلاوت آیاتی چند از کلام اله مجید ، حجت الاسلام ربانی معاون اداره کل فرهنگی و تربیتی و دبیر ستاد ضمن ارائه گزارشی از عملکرد ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر سازمان در سال ۱۳۹۷ از کلیه اعضا درخواست نمود تا نقطه نظرات خود را در خصوص عملکرد اداره کل زندانهای استان قم اعلام و نقاط قوت و ضعف اجرای برنامه ها را بیان نمایند .

 اعضاء و مدیران بخش های مختلف ستادی ضمن ارائه نقطه نظرات خود ، گزارشی از وضعیت زندانهای استان و نقاط قوت و ضعف اداره کل و زندانهای استان قم را به تفکیک بیان نمودند .

در ادامه حجت الاسلام تهامی مدیر کل زندانهای استان قم ، گزارش مبسوطی از فعالیتهای صورت گرفته در زندانهای استان از جمله نوسازی و بازسازی فضاهای عمرانی ، تشکیل کمیته صلح و سازش ، جلسات مداوم با مقامات قضایی استان در قالب اتاق فکر با هدف کاهش مشکلات قضایی زندانیان ، اضافه کردن ناوگان حمل و نقل از جمله آمبولانس ، ون و … ، کنترل ورود و خروج جهت جلوگیری از ورود مواد مخدر به داخل زندانها، و … را ارائه نمود .

سپس حجتی پور معاون سلامت،اصلاح و تربیت و رییس ستاد ضمن تقدیر و تشکر از مدیر کل زندانهای استان قم و همکاران ایشان در ارائه خدمات اصلاحی و تربیتی در زندانهای استان ، با اشاره به استفاده مطلوب و حداکثری اداره کل زندانهای استان قم از ظرفیت خیرین و تعامل با نهادهای برون سازمانی ، عنوان نمودند ؛ با توجه به مشکلات و نواقص موجود در اغلب زندانها از جمله زندانهای استان ، تلاش مضاعف توام با مدیریت جهادی را در جهت رفع نواقص و ارتقاء خدمات اصلاحی و تربیتی را از مدیر کل زندانهای استان خواستار شدند .

معاون سلامت، اصلاح و تربیت سلزمان زندان ها در پایان ضمن ابراز رضایت و خرسندی از اقدامات صورت گرفته از جناب حجه الاسلام والمسلمین تهامی مدیر کل زندانهای استان قم در قالب لوح تقدیر تجلیل گردید .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*