اخبار کوتاه

بازدید دادستان دادسرای عمومی و انقلاب ، مدیر کل آموزش و پرورش و مدیر کل زندانهای خراسان شمالی از مجتمع اشتغال انجمن حمایت مرکز استان

image_pdfimage_print

محمدی مدیر کل زندانهای خراسان شمالی که به اتفاق یاران دادستان دادسرای عمومی و انقلاب بجنورد ، سعیدی مدیر کل آموزش و پرورش استان و تعدادی از کار آفرینان  از مجتمع اشتغال انجمن حمایت بجنورد بازدید نمود از ایجاد اشتغال بیش از۵۰ خانواده زندانی با راه اندازی فاز نخست این مجتمع در مرکز استان خبر داد .

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی با اشاره به مشکلات خانواده زندانیان تصریح کرد : برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی باید زمینه اشتغال خانواده زندانیان را فراهم کرد.

وی افزود: باید برای اشتغال زندانیان و خانواده آنان تدبیر ویژه‌ای اندیشده شود و از هنر و مهارت‌های آنان در جهت تولید استفاده کرد.

 مدیر کل زندانهای خراسان شمالی با اشاره به نقش انجمن حمایت در کاهش آسیبهای اجتماعی با حمایت از خانواده زندانیان اظهار داشت : اولویت انجمن حمایت از خانواده زندانیان علاوه بر حمایت‌های مالی و مسائل اقتصادی، آموزش همگانی خانواده ها نیز می باشد و در این راستا کارگاههای آموزشی در زمینه کاهش آسیب در شهرستان های بجنورد ، شیروان و اسفراین برگزار گردیده است .

محمدی اشتغال پایدار را راهی برای پیشگیری  از جرم دانست و خاطر نشان ساخت :  نگاه جامعه به اشتغال زندانیان باید تغییرکند چراکه نگاه منطقی قطعاً علاوه بر بهبود معاش زندانیان و خانواده آنها ، بهبود سلامت اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.

شایان ذکر است در این بازدید تفاهم نامه ای فی مابین اداره کل آموزش و پرورش استان و اداره کل زندانها منعقد و در این تفاهم نامه مقرر گردید دوخت انواع فرم مدارس و چادر نماز به انجمن حمایت مرکز استان واگذار تا زمینه اشتغال اگثر خانواده زندانیان نیازمند کار فراهم شود  .

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در حاشیه این بازدید اظهار داشت : مجتمع اشتغال و حرفه آموزی متعلق به انجمن حمایت مرکز استان با بیش از ۱۰۰۰ متر مربع در آینده ای نزدیک به بهره برداری خواهد رسید .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*