اخبار کوتاه

بازدید رئیس قوه قضائیه از زندان مرکزی سنندج

image_pdfimage_print

رئیس قوه قضائیه در این بازدید شغل زندانبانی را از مشاغل سخت و طاقت فرسای جامعه دانست و اظهار داشت: دشواری های شغل زندانبانی بر کسی پوشیده نیست اما با توجه به اینکه رسالت این شغل کمک به اصلاح افراد مجرم و بازگشت سعادتمندانه آنان به جامعه می باشد لذا قطعا اجر و پاداش این کار خیرخواهانه نزد خداوند متعال نیز محفوظ می ماند.

آیت الله رئیسی با تاکید بر توجه ویژه قضات و مسئولین قضائی به مقوله کاهش جمعیت کیفری اظهار داشت: باید تلاش شود مجازات حبس در مواردی مورد استفاده قرار گیرد که حضور فرد در جامعه امنیت و سلامت اجتماعی را به خطر می اندازد.

رئیس دشتگاه قضا با اشاره به این موضوع که برخی از زندانیان به دلیل تاخیر در ارائه وثیقه یا کفالت مدت زمان بسیار کم از دو تا ۱۰ را در زندان به سر می برند افزود: در خصوص قرارهای وثیقه و یا کفالت بایستی شرایطی فراهم شود تا زندانیان بتواند در حداقل زمان ممکن کفیل یا وثیقه خود را ارائه نمایند تا به این ترتیب دیگر وارد زندان نشده و جمعیت کیفری زندانها نیز کاهش یابد.

گفتنی است در این بازدید که دکتر جهانگیر رئیس سازمان زندانهای کشور  نیز رئیس قوه قضائیه را همراهی می کرد ضمن بازدید از قسمت های مختلف این مجموعه اصلاحی و تربیتی از جمله کارگاه های اشتغال و حرفه آموزی اماکن فرهنگی و آموزشی، خوابگاه ها و … ، با مددجویان نیز به صورت چهره به چهره دیدار نمودند.

انتهای پبام./

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*