بازدید رییس دستگاه قضا از زندان مرکزی اصفهان رییس قوه قضاییه در سفر به استان اصفهان ، دیشب سرزده از زندان مرکزی اصفهان بازدید کرد

image_pdfimage_print

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، مرکز اصفهان؛ در این بازدید ، حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رییسی با حضور در بخش محکومین فاقد سابقه کیفری همچون اندرزگاه شماره ۸ زندان به گفت و گو با زندانیان پرداخت و در جریان مسائل مرتبط با این مددجویان قرار گرفت.

وی همچنین از بند اختصاصی زندانیان بدون سابقه کیفری که از دیگر بندها تفکیک شده بود بازدید و از عملکرد مسوو لان این بخش قدردانی کرد.

رییس دستگاه قضا همچنین در گفتگوی چهره به چهره با تعدادی از زندانیان که از روند قضایی خود گلایه داشتند و یا ادعای بلاتکلیفی و صادر نشدن رای دادگاه داشتند به مسئولان ذیربط تذکرات لازم را برای پیگیری صادر کرد.

حجت الاسلام والمسلمین رییسی همچنین از جمعیت کیفری بالای زندان و حضور برخی زندانیان با جرایم مهریه و زندانیانی که مدعی بودند به دلیل نداشتن تمکن مالی در زندان به سر می برند انتقاد و دستور رسیدگی سریع را به مقامات قضایی استان صادر کرد.

در این بازدید رییس دستگاه قضا، بررسی میدانی کمبود فضای فیزیکی  این زندان و برخی نواقص دیگر از جمله مسایلی بود که مقرر شد به طور ویژه در نشست مسئولان عالی قضایی به این موضوع رسیدگی شود.

وی خطاب به مسئولان زندان بر سالم‌سازی محیط زندان، تقویت رویکردهای تربیتی در قبال زندانیان، مهارت آموزی و توانمندسازی زندانیان با هدف بازگشت زندانی به فعالیت‌های سالم و پرهیز از هرگونه اجحاف در حق زندانیان تأکید کرد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*