اخبار کوتاه
بازدید سرزده مدیرکل زندان های استان اردبیل از زندان مشگین شهر

بازدید سرزده مدیرکل زندانهای اردبیل از زندان مشگین شهر

image_pdfimage_print

 مدیرکل زندان های اردبیل بصورت سرزده از زندان مشگین شهر بازدید نمودند. در این بازدید که رئیس اداره حفاظت و اطلاعات و رئیس اداره قضایی و اجرای احکام زندانهای استان نیز مدیرکل را همراهی می کردند ، از کلیه اماکن و بندهای زندان بازدید بعمل آمد.

فتحی مدیرکل زندان ها با حضور در مجتمع فرهنگی زندان در جمع زندانیانی که در محفل قرآنی شرکت کرده بودند طی سخنان کوتاهی ضمن دعوت مددجویان به انس هر چه بیشتر با قرآن گفت: « هرچه بیشتر در برنامه های نماز و قرآن محور شرکت کنید روح و روانتان به همان اندازه آرامش می یابد و با تاسی به قرآن و آموزه های دینی در مسیر درست الهی قرار می گیرید و میتوانید به بهترین شکل برای زندگی پس از آزادی برنامه ریزی کنید . »

مدیرکل زندان های استان نماز را مهمترین ابزار کنترل اخلاق و رفتار هر انسانی برشمرده و از مددجویان خواست  نماز و قرآن را سرلوحه کارها و زندگی خود قرار داده و از ظرفیت برنامه ها و کلاس های فرهنگی و تربیتی زندان بیشترین بهره را ببرند. 

در ادامه این برنامه بازدید ، فتحی با حضور در بندهای اقامتی مددجویان ضمن ملاقات چهره به چهره با آنها و استماع مشکلات آنان دستورات لازم را مبنی بر پیگیری مشکلات قضایی مددجویان صادر نمود . وی همچنین با مددجویان بند اقامتی محکوم مالی غیرعمد دیدار نمود و ضمن راهنمایی قضایی در ارتباط با دادخواست های اعسار و تقسیط از مددجویان خواست در جهت تسریع در روند آزادی از ظرفیت شورای حل اختلاف مستقر در زندان و کارگروه های صلح و سازش و ستاد دیه استان نهایت بهره را ببرند.

سرکشی از عملیات عمرانی و بهسازی بازداشتگاه این زندان ، بازدید از فعالیتهای اشتغال مددجویان در کارگاه های  قالیبافی، خیاطی ، صنایع دستی و پرورش طیور ، حضور در آسایشگاه سربازان وظیفه و دیدار چهره به چهره با آنان و سرکشی به کلیه اماکن زندان از دیگر برنامه های مدیرکل زندان های استان اردبیل در این بازدید بود.

در پایان این بازدید غیر مترقبه جلسه جمع بندی و بحث پیرامون نقاط قوت و ضعف با حضور مدیرکل زندان های استان در محل اتاق جلسات زندان ترتیب یافت. فتحی ، مدیرکل زندان های استان اندیشه جهادی ، تعامل با مقامات قضایی و کار تیمی را سه عنصر در نیل به اهداف سازمانی یاد کرده و از مدیریت و کارکنان زندان خواست تا به اشتغال مولد زندانیان توجه بیشتری نموده و همچنین در جهت رفع مشکلات قضایی زندانیان جرائم مالی هر چه بیشتر با مقامات قضایی تعامل داشته باشند.

همچنین  خسروی ، رئیس زندان مشگین شهر نیز در ابتدای جلسه جمع بندی گزارش مبسوطی از فعالیتها و اقدامات انجام یافته در زندان مشگین شهر در بخش های بهداشتی و درمانی ، فرهنگی ، قضایی ، مددکاری ، عمرانی و اشتغال در سه ماهه اول سالجاری ارایه نمود.

بازدید سرزده مدیرکل زندان های استان اردبیل از زندان مشگین شهر

 

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*