بازدید فرمانده یگان حفاظت زندان های کشور از استان های کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل

image_pdfimage_print

به گزارش مرکز اطلاع رسانی یگان حفاظت سازمان زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، سردار سرتیپ دوم پاسدار محسن ایزدخواه به اتفاق معاونین آموزش، نیروی انسانی، عملیات، صیانت و پیشگیری و آماد و پشتیبانی یگان حفاظت سازمان، برابر تقویم نظارتی تدوین شده از ادارات کل و تعدادی از زندانهای استانهای کرمانشاه، کردستان، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل بازدید نموده و ضمن بررسی نحوه عملکرد و اجرای ماموریت های محوله یگانهای حفاظت، نظارت بر اجرای شاخصه های ابلاغی در خصوص نگهداشت، نحوه بکارگیری، معیشت، چگونگی رفتار فرماندهان و پرنمودن اوقات فراغت کارکنان وظیفه، افتتاح اماکن آسایشگاهی سربازان، در مراسم تکریم و معارفه تعدادی از فرماندهان یگانهای حفاظت آن ادارات کل نیز حضور یافتند.

برپایه این خبر، در ابتدای این ماموریت چند روزه سردار فرمانده یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور و هیئت همراه به استان کرمانشاه رفته با همراهی مدیرکل زندان های استان، از بخش های مختلف یگان حفاظت زندان های کنگاور و مرکزی کرمانشاه بازدید نموده و وضعیت آسایشگاه کارکنان وظیفه ، امور رفاهی و خدماتی، فعالیت های فرهنگی، تفریحی، مذهبی و ورزشی و اقدامات اجرایی و ماموریتی یگانها را مورد ارزیابی قرار دادند.

سپس ایشان در جلسه ای که با حضور مدیرکل و معاونین ستادی و تعدادی از کارکنان و فرماندهان یگانهای حفاظت زندانهای تابعه استان در سالن همایش های اداره کل برگزار گردیده بود حضور یافته و وظایف مهم واساسی یگان حفاظت در زندان ها را  ایجاد نظم، حفظ امنیت و حفاظت از زندانیان برشمردند.

سردار ایزد خواه در بخش دیگری از سخنان خود با برشمردن ساختار اصلی یگان حفاظت سازمان زندان ها تصریح کرد: یگان های حفاظت می بایست وظایف خودرا درسه واحد پاسداری ، اعزام و بدرقه و واکنش سریع  انجام دهند.

ماموریت هیئت نظارتی ستاد یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور در استان کرمانشاه با برگزاری مراسم تکریم سرهنگ هوشنگ الهی و معارفه سرهنگ حسین امیری بعنوان فرمانده جدید یگان حفاظت زندانهای آن استان به پایان رسید.

در ادامه سردار فرمانده یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور و معاونین ستادی همراه به استان کردستان سفر نموده و از اردوگاه حرفه آموزی کامیاران، بازداشتگاه موقت و زندان مرکزی کردستان و مرکز فرماندهی و کنترل اداره کل استان بازدید نمودند.

ایشان همچنین در جلسه ای که با حضور مدیر کل زندانهای استان و جمعی از معاونین ستادی و کارکنان زندانهای تابعه برگزار گردیده بود شرکت نموده و گفت: در زیر سایه گسترده چتر امنیت است که سایر فعالیت ها و برنامه های اصلاحی و تربیتی می تواند به بهترین شیوه ممکن در زندانها اجرا گردد که این وظیفه خطیر بر عهده یگان حفاظت سازمان زندانها است.

سردار ایزدخواه همچنین درباره اجرای دوره های مهارت آموزی برای کارکنان وظیفه تصریح کرد: تاکنون برای بیش از ۱۰۹۰۰ نفر از سربازان یگان حفاظت زندانهای سراسر کشور گواهینامه صادر شده است.

در پایان سردار سرتیپ دوم پاسدار ایزدخواه از تلاش ها و زحمات چند ساله سرهنگ جلال مینایی که به افتخار بازنشستگی نائل آمده بودند قدردانی نموده و سرهنگ دوم ایرج علیزاده را بعنوان فرمانده جدید یگان حفاظت اداره کل زندانهای آن استان معرفی نمودند.

سردار فرمانده یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور و همراهان در ادامه ماموریت نظارتی خود با همراهی مدیرکل زندانهای استان آذربایجان غربی از اماکن یگان حفاظت زندان میاندوآب بازدید نموده و ضمن افتتاح آسایشگاه سربازان وظیفه طی سخنانی بیان داشت: ما وارد زادگاه سرداران شهید باکری شده ایم و از مردم ولایت مدار شهرستان میاندوآب به جهت تربیت سردارانی چون آن دو بزرگوار تشکر و قدردانی می کنیم و این آسایش و امنیت را مدیون خون آن شهیدان هستیم.

ایشان ضمن ابراز خرسندی از اقدامات بعمل آمده در خصوص بهبود و افزایش امکانات آسایشگاهی و رفاهی کارکنان وظیفه گفت: امیدواریم این روند سازندگی در راستای منویات مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) و حفظ کرامت انسانی و حقوق شهروندی بیش از پیش ادامه داشته باشد.

مقصد بعدی تیم نظارتی یگان حفاظت سازمان زندانها استان آذربایجان شرقی بود که ضمن بازدید و بررسی عملکرد و فعالیت های متنوع عملیاتی، عمرانی، معیشتی، تسلیحاتی، تفریحی، فرهنگی و ورزشی یگان حفاظت زندان مرکزی تبریز، مجتمع آسایشگاهی آن زندان طی مراسمی با حضور سردار فرمانده یگان حفاظت سازمان و مدیرکل زندانهای استان افتتاح گردید.

ایشان همچنین در مراسمی که با حضور مدیرکل، معاونین و کارکنان اداره کل و زندانهای استان برگزار گردیده بود حضور یافته و ضمن قدردانی از اقدامات شایسته انجام گرفته برای کارکنان کادر و وظیفه یگانهای حفاظت زندانها بیان داشت: بحمداله با تلاش های مدیرکل محترم استان در مقایسه با بازدید دو سال گذشته تغییرات جهادی و قابل توجهی در امر رسیدگی به وضعیت سربازان و آسایشگاهها صورت پذیرفته است.

سردار ایزدخواه در این مراسم از اقدامات و تلاش های سرهنگ ناصر اشرفی شیراز تقدیر بعمل آورده و سرهنگ دوم صمد حاتمی را بعنوان فرمانده جدید یگان حفاظت اداره کل زندانهای آن استان معرفی نمودند.

مقصد نهایی این بازدید ها استان اردبیل بود که هیئت نظارت ستادی یگان حفاظت سازمان زندانها بود که ضمن ارزیابی عملکرد و بازدید از زندان مرکزی اردبیل، مجموعه آسایشگاهی و رفاهی کارکنان وظیفه زندان توسط سردار ایزدخواه افتتاح شد.

سردار فرمانده یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور  با حضور در جمع کارکنان اداره کل و زندانهای تابعه استان افزودند: سربازان در سازمان زندانها امانت هستند و می بایست با رأفت اسلامی با آنان برخورد نموده و از ایجاد مشغله و دغدغه فکری برای آنان دوری نمود.

ایشان همچنین خطاب به مسئولین فرهنگی و فرماندهان یگانها خاطر نشان کردند: ما نباید کار فرهنگی را فقط برای مددجویان در نظر بگیریم بلکه می بایست سربازان هم در امور فرهنگی و انجام فعالیت هایی نظیر قرائت سرود های حماسی و انقلابی و تواشیح سهیم باشند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*