اخبار کوتاه

بازدید نمایندگان منطقه۱سازمان ملل در ایران و نمایندگان جمهوری آذربایجان از زندان همدان

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان ،نمایندگان منطقه۱سازمان ملل در ایران و نمایندگان جمهوری آذربایجان در سفر یک روزه خود به استان همدان درمعیت دکتر تشکریان مدیر کل دفتر بهداشت و درمان سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور ،اسحاقی مدیر اجرایی پروژه ایدز و هیات همراه ،حسن محمد یاری مدیر کل زندان های استان همدان ،دکتر مهدی موالات مسئول بهداشت و درمان و جمعی از مسئولان ستادی اداره کل و زندان در زندان مرکزی همدان حضور یافتند و از بخش های مختلف این مجموعه بازدید کردند .

در این بازدید هیات بازدید کننده از بخش های مختلف کلینیک مثلثی ،کلاس های مشاوره ،مرکز مشاوره و خدمات روانشناختی ،زورخانه ،سالن کشتی ،بخش متادون درمانی ،کتابخانه و کارگاه های اشتغال و حرفه آموزی این مجموعه بازدید کردند.

دکتر تشکریان مدیر کل دفتر بهداشت و درمان سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور در حاشیه این بازدید ۴ساعته گفت :اقدامات کاهش آسیب و درمان با متادون و همچنین سایر فعالیت های فرهنگی و حرفه آموزی که برای تامین سلامت و بازگشت سعادتمندانه زندانیان انجام شده است بسیار چشمگیر و قابل تقدیر است .

در ادامه اسحاقی مدیر اجرایی پروژه ایدز ضمن قدردانی از زحمات انجام گرفته اظهار کرد :زندان مرکزی همدان از لحاظ فعالیت در کلیه امور مربوط به کاهش آسیب کاملا ًموفق بوده است و در بین زندان های کشور کم نظیر است .

وی افزود : زندان همدان می تواند نمونه بسیار خوبی برای استان های دیگر باشد که بتوانند در یاری به مددجویان، فعالیت های موفقیت آمیز تجربه شده در این استان را بکار بگیرند و در بودجه و وقت صرفه جویی نمایند .

نمایندگان جمهوری آذربایجان   نیز ضمن تقدیر و تشکر از زحمات مدیر کل زندان های همدان و کارکنان وی اظهار کردند :اقدامات بسیار خوبی برای رفاه و بهبود زندانیان بویژه زندانیان معتاد انجام داده اید .

هیات بازدید کننده  یاد آور شدند :به دستاوردهای خوبی در درمان با متادون نائل شده اید و با این اقدامات بسیار خوب زمینه بازگشت زندانیان به آغوش جامعه فراهم می گردد .

آن ها هدف اصلی از این بازدید راکسب تجربه  در زمینه درمان معتادین با متادون به عنوان بخشی از کاهش آسیب عنوان کردند و افزودند:اقدامات درمانی از طریق متادون در زندان همدان نمونه و الگویی مناسب برای ریشه کن نمودن مواد مخدر است و     می توان با بهره گیری از تجربیات ،این طرح را در منطقه  خودتوسعه دهیم .

 

گفتنی است در پایان بازدید ، نشستی نیز برگزار شد که در این نشست هیات بازدید کننده سوالات خود را مطرح و پاسخ های لازم از سوی مدیر کل زندان های همدان به آن ها ارائه شد .

نمایندگان سازمان ملل طی ثبت مرقومه ای از زحمات مدیر کل و کارکنان وی در راستای  اقدامات انجام شده در زندان همدان قدردانی کردند .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*