اخبار کوتاه
بررسی مشکلات محکومین مهریه با حضور مدیر کل زندانهای استان اردبیل

با حضور مدیرکل زندان های استان اردبیل انجام شد : رسیدگی به مشکلات مددجویان محکوم مهریه و مالی اردوگاه کار درمانی

image_pdfimage_print

با حضور مدیرکل زندان های استان مشکلات زندانیان محکوم مهریه و مالی اردوگاه حرفه آموزی و اشتغال اردبیل بررسی شد .

در پی دستور ریاست سازمان زندان ها مبنی برسیدگی عاجل به مشکلات زندانیان مهریه جهت تعیین راهکارهای عملی برای ایجاد زمینه آزادی آنها مدیرکل زندان های استان اردبیل در راس هیاتی متشکل از رئیس اداره قضایی اداره کل ، مدیر نمایندگی ستاد دیه و کارشناسان قضایی و مددکاری با حضور شبانه در اردوگاه حرفه آموزی و کار درمانی اردبیل با مددجویان محکوم مهریه  و مالی شاغل در این مجتمع به صورت چهره به چهره دیدار و پرونده قضایی آنها را بررسی و مشکلات و راهکارهای آنها را استماع نمود .

گفتنی است برای هر مددجو به تناسب شرایط اقتصادی ، اجتماعی ، وضعیت قضایی و رعایت دیگر شئون راه کارهای کارشناسی توسط تیم کاری ارائه و مقرر شد اقدامات لازم در این زمینه با همکاری ستاد دیه ، ریاست اردوگاه ، اداره قضایی اداره کل ، مراجع قضایی استان و جلب نظر شکات انجام گیرد و گزارش نهایی در کمترین فرصت ممکن به مدیرکل زندان های استان ارایه گردد .

گفتنی است در ادامه بررسی ها ، تیم کاری با حضور در بند زندانیان محکوم مالی ، شرایط آنها را بررسی و ضمن مصاحبه حضوری و چهره به چهره با این مددجویان راهنمایی های لازم را جهت استفاده از شرایط و تسهیلات قانونی برای آزادی از زندان ارایه نمودند .

فتحی مدیرکل زندانها در این رابطه گفت : « در پی تکلیفی که ریاست معظم قوه قضائیه برای حل مشکلات زندانیان محکوم مهریه مقرر فرمودند ، رئیس محترم سازمان زندانها نسبت به تسریع در اجرای دستور ریاست محترم قوه تاکید نمودند که ما نیز بلافاصله این اقدام را از زندانیان رای اشتغال بکار اردوگاه حرفه آموزی و کار درمانی اردبیل آغاز کردیم و به سرعت با تیم های کاری تعیین شده در دیگر زندانها این بررسی ، ارایه طریق و پیگیری ها برای آزادی بخش عمده ای از زندانیان محکوم مهریه و همچنین مالی ادامه دارد . »

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*