اخبار کوتاه

با هدف توسعه اشتغال زندانیان صورت گرفت : دیدار مدیر کل زندانهای خراسان شمالی با مدیر کل فنی و حرفه ای استان

image_pdfimage_print

 مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در راستای گسترش فعالیت های اشتغال و حرفه آموزی در زندانهای استان با رضایی مدیر کل فنی و حرفه ای استان دیدار و گفتگو نمود.

در این دیدار روند برگزاری دوره های آموزشی در زندان و موانع و مشکلات موجود و راهکارهای آن مورد بحث و تبادل نظر طرفین قرار گرفت.

محمدی مدیر کل زندانهای استان در این دیدار ضمن تقدیر وتشکر از تعامل اداره کل فنی و حرفه ای با زندانها  به برگزاری کلاس های حرفه آموزی اشاره کرد و رونق فعالیت های اصلاحی و تربیتی را در برگزاری کارگاه ها و کلاس های آموزشی فنی و حرفه ای دانست.

وی خواستار انسجام بیشتر و تدوام تعاملات فی مابین این دو مجموعه شد و خاطر نشان کرد: حرفه آموزی در متن کلاس های آموزشی و بستر سازی یادگیری مهارت های مناسب بازار کار در راستای اشتغال زندانیان ، مورد توجه مسئولین زندانهای استان بوده است و با این اقدام شاهد پیشبرد اهداف سازمانی بوده ایم.

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی دراین دیداراذعان داشت: علاوه بر اوقات فراغت زندانیان اوقات فراغت سربازان نیز با برگزاری کارگاههای آموزشی فنی و حرفه ای باید مورد توجه باشد و در این خصوص کارگاههای آموزشی متناسب از سوی اداره کل فنی و حرفه ای برای سربازان وظیفه برگزار شود .

محمدی در خاتمه این دیدار خواستار برگزاری دوره های آموزشی متناسب با نیاز زندانها برای مددجویان شد و تصریح کرد : باید برای مددجویان دارای حبس کوتاه دوره های کوتاه مدت پر بازده در نظر گرفت تا مددجویان پس از آزادی بتوانند براساس حرفه ای که در زندان آموخته اند برای خود شغلی مناسب ایجاد نمایند.

رضایی مدیر کل فنی و حرفه ای خراسان شمالی نیز در این دیدار با بیان اینکه هدف از برگزاری کلاسهای آموزشی ایجاد کسب و کار برای مددجویان است اظهار داشت :خروجی کارگاههای آموزشی فنی و حرفه ای کاهش جمعیت کیفری در زندان است و تلاش براینست تا رشته های مورد نیاز در جامعه در زندانهاآموزش داده شود .

مدیر کل فنی و حرفه ای استان در خاتمه این دیدارخاطر نشان ساخت : از دیدگاه ما زندانها در اولویت برگزاری کارگاههای آموزشی حرفه آموزی  قرار دارند و خروجی کار ما ایجاد اشتغال برای زندانیان است .                                                 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*