اخبار کوتاه

بررسی کارکردهای ترویج فرهنگ اقامه نماز در بین زندانیان ایلام با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام- در جلسه ماهیانه ستاد اقامه نماز با حضور مدیرکل، مسئولین ستادی و روسای زندان ها و مدیر ستاد اقامه نماز استان، کارکرد ترویج فرهنگ اقامه نماز بررسی شد.
رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام در این جلسه، ضمن تقدیر از تلاش های مسئولین زندان های ایلام در راستای توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز در بین گروه های هدف، اذعان داشت: عملکرد مطلوب زندان های ایلام در بخش فرهنگی و پیشبرد اهداف اصلاحی و تربیتی با رویکرد مذهبی و همچنین توجه ویژه به آموزه های دینی بخصوص نماز و قرآن، بازپروری زندانیان و بازگشت سالم آنها به جامعه را در پی داشته است.

عبدالمجید کشوری مدیرکل زندان های استان ایلام نیز با اشاره به کسب مقام برتر و ویژه در اجلاس استانی نماز برای چندمین سال متوالی و عملکرد مناسب متولیان این مهم در سطح زندان ها، بیان داشت: تاثیر معنویات و تکیه بر آموزه های دینی در سالم سازی شخصیت بر کسی پوشیده نیست و طبق بررسی های به عمل آمده از زندان های استان، تقویت فعالیت های مذهبی و توجه به نماز و قرآن کریم به اصلاح رفتار زندانیان و کاهش آسیب ها منجر شده است.
کشوری تصریح کرد: انسان از راه انجام مناسک دینی، با خداوند متعال ارتباط برقرار می‌کند. از این‏رو، پاک سیرتی در او تقویت شده و احساس تعلق و خیرخواهی بیش‏تر نسبت به جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کند را به‏دست می‌آورد. این احساس تعلق، وجودی سالم‏تر و روحیه‌ای بالاتر و در نتیجه جامعه‌ای بانشاط‌تر را به وجود می‌آورد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*