اخبار کوتاه

برنامه ریزی برای تحقق کلام رهبری/ دیدار مدیرکل زندان های ایلام با دادستان

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام- در دیدار نوروزی مدیرکل زندان های ایلام و دادستان در خصوص ایجاد اشتغال بهتر زندانیان و تحقق کلام مقام معظم رهبری مدظله العالی به منظور رونق تولید ملی بحث و تبادل نظر شد.
عبدالمجید کشوری مدیرکل زندان های استان ایلام در ابتدا به شرح گزارشی از اقدامات صورت گرفته در حوزه اصلاح و تربیت در زندان های استان طی سال ۹۷ پرداخت و چشم انداز اقدامات تأمینی و تربیتی را برای سال جدید نیز تشریح کرد.
ایشان تلاش سنگربانان اصلاح و تربیت را ایجاد زمینه بازگشت سعادتمندانه زندانیان به جامعه معرفی کرد و بیان داشت: با بهره مندی از روش های نوین زندانبانی اسلامی و همچنین دستورالعمل های سازمانی، حقوق شهروندی زندانیان و کرامت انسانی آنها حفظ و کاملا رعایت می گردد.


کشوری در ادامه به پروژه در حال احداث زندان مرکزی اشاره کرد و تخصیص اعتبار برای تکمیل و بهره برداری از آن را با توجه به بافت غیر استاندارد زندان ها و فضای محدود برای تبیین مطلوب اقدامات بازپرورانه، مهم و حیاتی دانست.
دکتر خسروی زاد دادستان ایلام نیز در ادامه اظهار داشت: شغل زندانبانی مصداق کار جهادی است که کارکنان زندان ها با تلاشی مضاعف در راستای تحقق اهداف سازمانی انجام وظیفه می نمایند و به وضوح زحمات آنها در حوزه اصلاح و تربیت و بازگشت سالم زندانیان به جامعه، ملموس است .


دادستان ایلام اذعان داشت: هدف اصلی مجموعه زندان ها و دستگاه قضایی؛ بازاجتماعی نمودن زندانیان و اصلاح رفتارهای ناصواب آنها و تبدیل به رفتار و اخلاق حسنه مد نظر می باشد. ایشان با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری مدظله العالی به عنوان سال رونق تولید ملی، گفت: وظایف و مسولیت همه ما در این بخش کلیدی و حیاتی است و باید با ایجاد اشتغال مولد برای زندانیان زمینه تحقق کلام رهبری را فراهم کنیم .
دکتر خسروی زاد در پایان ضمن اعلام همکاری و تعامل روز افزون مراجع قضایی با زندان ها، قول مساعد داد با استفاده‌ از کلیه ظرفیت ها و حمایت کامل و همه جانبه قضات، زمینه رونق و توسعه اشتغال برای زندانیان فراهم آید و بستر بازپروری و اصلاح آنها بیش از پیش مهیا گردد.
لازم به ذکر است در این دیدار ، معاونین و مسئولین اداره کل، روسای زندان ها و معاونین دادستان نیز حضور داشتند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*