برگزاری جلسه  شورای قضایی استان مرکزی  به میزبانی اداره کل زندانها 

image_pdfimage_print

برگزاری جلسه  شورای قضایی استان مرکزی  به میزبانی اداره کل زندانها

جلسه شورای قضایی استان مرکزی به میزبانی اداره کل زندانها و با حضور اعضای شورای قضایی با محوریت اصلی طرح مشکلات و موضوعات مربوط به حوزه زندانها در محل سالن جلسات ساختمان قرارگاه مرکزی اردوگاه کاردرمانی وحرفه آموزی این استان برگزار شد .

در این جلسه ابتدا عبدالهی رئیس کل دادگستری استان مرکزی با اشاره به نشست سراسری مسئولین ارشد قضایی کشور و  استانها با رئیس قوه قضائیه به تشریح نکات مورد تاکید رئیس دستگاه قضا خصوصاً در خصوص حوزه زندانها پرداخت .

رئیس شورای قضایی استان مرکزی با تقدیر از تلاش مجموعه زندانها به عنوان بخشی از مجموعه قضایی استان و اشاره به  اقدامات گسترده ، اثر بخش و مهم انجام شده این اداره کل در سطح استان مقوله های مطرح شده در نشست مسئولین قضایی کشور همچون : ضرورت کاهش جمعیت کیفری، ضرورت استفاده از مجازاتهای جایگزین حبس ، استفاده بیشتر از پابند الکترونیک ، تسریع در روند دستورالعمل ابلاغی ساماندهی زندانها، حضور پر رنگ قضات در زندانها ، توجه ببیشتر به رعایت حقوق شهروندی زندانیان و خانواده آنها ، عدم معرفی  معتادین به زندانها  به جرم صرف اعتیاد ، اعمال ماده ۵۱۳  قانون و اعزام زندانیان به شهرستان  محل زندگی خود و …. را تشریح نمود .    .

   در ادامه همچنین مدیرکل زندانهای استان مرکزی ضمن اشاره به اقدامات گسترده انجام شده طی ۳ سال گذشته و نقش مهم زیر ساختهای ایجاد شده زندانهای استان در بهبود کیفیت نگهداری و کاهش محسوس آسیب های زندانیان و ارتقاء برنامه های اصلاحی و تربیتی آنها به تشریح مشکلات موجود حوزه زندانهای استان پرداخت .

فلاحتی مطلق کاهش محسوس آمار  عدم پذیرش درخواست اعسار زندانیان ، معرفی معتادین به زندانها ، مشکلات اعمال ماده ۳  قانون در مورد محکومان مالی ، عدم همکاری در اعمال ماده ۵۱۳  قانون ، ضرورت ایجاد زیر ساخت و اعتبار مورد نیاز  اعمال ماده ۴۲ و ایجاد اردوگاه نگهداری محکومان مواد مخدر در  شهرستان ساوه  و  …  را به عنوان بخشی از مشکلات موجود زندانهای استان تشریح  و با تقدیر از تعامل خوب مجوعه قضایی استان خواستار همکاری  بیشتر در تسریع روند موارد مطرح شده شد .

 در پایان این جلسه اعضای شورای قضایی استان از اردوگاه بازدید نموده و ضمن گفتگو با زندانیان پیگیر مشکلات قضایی انها شدند .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*