اخبار کوتاه

برگزاری دومین نشست تخصصی کشوری “ایمنی و بهداشت حرفه ای زندانهای کشور” به میزبانی اداره کل زندانهای استان اصفهان

image_pdfimage_print

دومین نشست تخصصی کشوری “ایمنی و بهداشت حرفه ای زندانهای کشور” به میزبانی اداره کل زندانهای استان اصفهان و با همکاری فعال اداره کل بهداشت و درمان سازمان زندانها و نیز بنیاد تعاون زندانیان کشور، در تاریخ ۵ و ۶ اسفند ماه سال جاری برگزار گردید.

   از اهداف بدست آمده دراین نشست تخصصی که پیرو همکاریهای سه جانبۀ ۴ سالۀ اخیر دفتر بهداشت و درمان سازمان زندانهای کشور، بنیاد تعاون و مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت  برگزار شده می توان به موارد ذیل  اشاره نمود:

  • معرفی سه اداره کل استانی برتر این حوزۀ که به ترتیب عبارتند از قم، البرز، اصفهان .
  • بازدید از تجربه موفق “راه اندازی مرکز بهداشت کار” مجتمع کارگاهی زندان اصفهان با هدف الگو برداری سایر استانها بویژه ۷ استانی که مقرر است در سال ۹۸، چنین مرکزی را دایر نمایند.
  • ارائه تجربیات و دستاوردهای موفق استانهای برتر قم، البرز، اصفهان و همدان جهت الگو برداری سایر استانها.
  • بررسی تخصصی و دریافت راهکارهای پیشنهادی چگونگی برخوردار نمودن کارگاههای زندانهای کشور از «خدمات در حال ارائه سازمانها و نهادهای دولتی و غیردولتی کشور»
  • بررسی موانع و چالشهای اجرایی برنامه ایمنی و بهداشت حرفه ای زندانیان در استانها و تصویب مشترک راهکارهای اصلاحی قابل کاربرد در زندانهای کشور.

سرانجام با تبیین جمع بندی نهایی نشست و نیز اهداء جوایز و تقدیرنامه توسط مسئولین و مدیران ارشد حاضر در نشست به کارشناسان فعال استانهای برتر حوزۀ ایمنی و بهداشت حرفه ای زندانیان کشور، این نشست پایان پذیرفت.

لازم به ذکر است که اولین نشست سراسری ایمنی و بهداشت حرفه ای زندانها در آبان ماه سال ۱۳۹۵ و به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار شده بود.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*