برگزاری مراسم بزرگداشت هفته سوادآموزی و تجلیل از مربیان نهضت سواد آموزی در زندان مرکزی کرمان

image_pdfimage_print

مراسم نکوداشت نهضت سوادآموزی با حضور اسکندری نسب مدیر کل آموزش و پرورش،امیری مدیرکل زندان های استان ، امیری پاک مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک،علیزاده معاون اداره نهضت سواد آموزی ،مهندس امانی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی اداره کل ، حجت الاسلام نیک نام رئیس اداره فرهنگی و تربیتی اداره کل،مصطفایی رئیس اداره بازرسی اداره کل،شیخ شعاعی رئیس اداره مالی و پشتیبانی اداره کل ،روشان مدیر زندان مرکزی،افضلی رئیس اداره فرهنگی زندان ،کارکنان و کارشناسان اداره کل و نهضت سواد آموزی شهرستان کرمان،مربیان وجمع کثیری از مددجویان در سالن آمفی تئاتر زندان مرکزی کرمان برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی کرمان:ابتدای این مراسم امیری مدیر کل زندان های استان ضمن تبریک هفته سواد آموزی با اشاره به تاریخچه نهضت سواد آموزی در زندان‌های استان کرمان بیان کرد: با عنایت به فرمان تاریخی حضرت امام خمینی (ره) در هفتم دیماه سال ۱۳۵۸ مبنی بر تاسیس نهضت سواد آموزی و با توجه به اهداف سازمان زندان‌ها واقدامات تامینی وتربیتی کشور در جهت اصلاح وتربیت مددجویان ونقش عمده سواد آموزی در این خصوص، این امرخداپسندانه از ابتدای تاسیس نهضت سواد آموزی با همت وتلاش مسئولین زندان‌ها وآموزش وپرورش در زندان‌های استان کرمان اجرا شد.

مدیر کل زندانهای استان کرمان تصریح کرد: آمار‌ها نشان می‎دهد که بین سواد آموزی و ارتکاب جرم رابطه معناداری وجود دارد و آموزش زندانیان ساز وکاری مناسبی برای بازپروری مددجویان است.

در ادامه مدیرکل آموزش و پرورش ضمن تقدیر و تشکر از مسئولین زندان به جایگاه رفیع معلمان و اساتید در امر آموزش و نقش آن در ارتقاء و پیشرفت همه جانبه زندگی بشر در ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی ، اقتصادی و … اشاره کرد و آن را مورد تائید و تاکید قرارداد.

اسکندری نسب در ادامه ضمن گرامیداشت ۷دی ماه روز نهضت سواد آموزی و تبریک این روز به افراد حاضر در این مراسم و بیان ضوابط لازم برای برگزاری دوره های آموزش در دوره های مختلف افزود:این اداره با تمام توان در خدمت علاقه مندان به آموختن در زندان کرمان است و بی شک در این مسیر از هیچ کوششی فروگذار نخواهد کرد.

وی در پایان از نگاه مدیر کل زندانها و مدیریت زندان در جهت ایجاد انگیزه ،ایجاد و تامین بستر در جهت سواد آموزی و آموزش مددجویان تقدیر و تشکر کرد .

حجت الاسلام نیک نام نیز ضمن قدردانی از مربیان نهضت سواد آموزی  به ارائه گزارشی از فعالیت های نهضت سواد آموزی در زندان های استان پرداخت و تصریح کرد: از ابتدای سال جاری ضمن اطلاع رسانی نسبت به شناسایی مددجویان کم سواد و واجد شرایط جهت ثبت نام در دوره های نهضت اقدام شده است و ضمن معرفی اسامی آنان به ادارات آموزش وپرورش نسبت به ثبت نام وتشکیل کلاس برای آنان اقدام و مددجویان مشغول به تحصیل می‌باشند.

وی افزود: زندان فرصت مناسبی برای فراگیری دانش و مهارت برای زندانیان است و برای رفع مشکل بی سوادی برنامه ریزی های خوبی در زندان های استان شده است.

نیک نام در ادامه  در خصوص  اهمیت علم و دانش از دیدگاه امام علی (ع) مطالبی را بیان نمود و به استفاده صحیح از وقت و عمر پرداخت.

در حاشیه این مراسم روشان مدیر زندان ضمن قدردانی از مربیان و معلیمن امر آموزش در زندان گفت:آموزش و اصلاح در زندان اصلاح جامعه را درپی دارد و باید تلاش کنیم با اصلاح و تربیت در زندان بازگشت مجدد نداشته باشیم .
در پایان مددجویان هنرمند به اجرای برنامه های شاد و جذاب خود پرداختند و از مربیان و فعالین نهضت سواد آموزی زندان مرکزی تقدیر به عمل آمد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*