برگزاری مرحله استانی جشنواره قصه گویی در کانون اصلاح و تربیت چهارمحال وبختیاری

باحضور مدیر دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان دادگستری استان مرحله استانی جشنواره قصه گویی مددجویان کانون اصلاح و تربیت برگزارشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندان های چهارمحال و بختیاری؛ خانم دکتر حبیبی با حضور در کانون اصلاح و تربیت ضمن دیدار و گفتگو با معاون اصلاح و تربیت زندان های استان، از فعالیت های فرهنگی، آموزشی و هنری مددجویان بازدید کرد.

در حاشیه این جشنواره که از طرف مدیرکل فرهنگی، حقوقی و قضایی و دبیر ستاد ملی صبر معاونت فرهنگی قوه قضائیه برگزار می شود، معاون اصلاح و تربیت زندان های استان ضمن تقدیر از تعامل دفتر حمایت از حقوق زنان و کودکان دادگستری استان با اداره کل زندان های استان گفت: زنان و کودکان به دلیل شرایط خاص جسمی‌ و روانی از سایر اقشار جامعه آسیب‌پذیرتر هستند و به همین دلیل است که ضرورت توجه به حقوق و همچنین حمایت از آنان امری انکارناپذیر تلقی می‌شود.

مجید صیادی با اشاره به اهمیت حمایت از مددجویان آزادشده در خصوص اشتغال، خدمات مشاوره ای مستمر،استفاده از ظرفیت انجمن زنان فرهیخته استاندر ارتقائ سطح فعالیت های اصلاحی و تربیتی زندانیان زن افزود: بدیهی است اصلاح وضعیت زنان و کودکان و حل مسائل و مشکلات آنان اگر با روشی مناسب و مبتنی بر الگویی دینی و بومی‌ صورت‌ پذیرد، دستاوردهای خوبی  برای جامعه خواهد داشت.

امینیان رئیس کانون اصلاح و تربیت استان با تاکید بر لزوم وجود مراکز اصلاح و تربیت به تشریح فعالیت های صورت گرفته پرداخت و اظهار داشت: بسیاری از مددجویان نیاز به مشاوره داشته و در صورتی که خانواده آنان نیز از طریق مراکز و انجمن های فعال مورد مشاوره قرار گیرند، می توان به عدم بازگشت مددجو و تداوم اصلاح رفتار آنها امید بیشتری داشت.

رئیسی، مربی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ضمن تاکید بر نقش تربیتی داستان گفت: قصه ها      می تواند از نظر تربیت اجتماعی، عاطفی و اخلاقی موثر واقع شوند و بسیاری از مقررات، هنجارهای اجتماعی و دستورالعمل های زندگی را منتقل کنند. چگونگی روبرو شدن با مشکل ها، حل آن ها و بسیاری از الگوهای رفتاری در گروه ها و طبقه های مختلف اجتماعی و سنی در داستان ها بیان می شود.

سپس با حضور در جمع مددجویان کانون اصلاح و تربیت، قصه های مددجویان جهت ارسال به مرحله کشوری ثبت و ضبط شد.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*