برگزاری مسابقات قرآن کریم کارکنان زن زندانهای منطقه ۳ کشور در زنجان

image_pdfimage_print

مسابقات قرآن کریم ویژه کارکنان زن زندانهای منطقه ۳ کشور به میزبانی شهر زنجان و در حسینیه اعظم این شهر برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان : در این مراسم افتتاحیه کریمی مدیر کل زندانهای استان ضمن عرض خیر مقدم به حضور همکاران شرکت کننده و قدر دانی از مدیران کل زندانهای منطقه ۳ کشور در همکاری و  اعزام همکاران به این مسابقات ، به بیانات مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی ) در خصوص اهمیت قرائت قرآن اشاره نمودند بیان کردند : از نظر مقام معظم رهبری ( مد ظله العالی ) قرآن کلام پروردگار  است و خواندن و نگاه به آیات زنگار را از دل می زداید و انسان با تلاوت هر آیه ، پله ای از معنویت را طی می کند و این تلاوت زمینه انس را فراهم می کند .

در ادامه کریمی با اشاره به مشکلات و سختی های دنیای مادی ، قرآن را کامل ترین نسخه برای آرامش روح دانسته افزودند : داشتن آرامش در زندگی نخستین هدف خوشبختی است و کسی که از این آرامش محروم باشد از نعمت خوشبختی نیز محروم است و این آرامش می تواند تحت لوای یاد خدا به دست آید .

لازم به ذکر است پس از مراسم افتتاحیه ، این مسابقات در سه رشته مفاهیم ، ترتیل و حفظ با شرکت ۱۱ نفر از همکاران زن از استانهای آذربایجان غربی ، آذربایجان شرقی ، اردبیل و زنجان و با حضور ۲ نفر از داوران آغاز به کار کرد و در پایان در رشته مفاهیم خانم ها زهرا صفوی سرایی ، رقیه نجفی و سولماز پور رحیم از استانهای آذربایجان غربی ، زنجان و اردبیل به ترتیب اول تا سوم شدند . در رشته حفظ ۳ جزء خانم ها لیلا ایازی و سیده رباب اورنگی از استانهای آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی به ترتیب مقام های اول و دوم را کسب کردند و در حفظ ۵ جزء خانم سودابه حیدرزاده از آذربایجان غربی اول شد . در رشته مفاهیم خانم توران حاضر وظیفه از آذربایجان غربی موفق به کسب رتبه اول شد .

در پایان این مراسم با حضور مدیر کل زندانهای استان ، معاون سلامت ، اصلاح و تربیت و رئیس ادارۀ فرهنگی و تربیتی جوائز و لوح تقدیر نفرات برتر اهداء شد .

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*