اخبار کوتاه

برگزاری نشست ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر در زندان های استان با حضور مدیرکل حمایتی وخدمات اجتماعی سازمان زندان ها

image_pdfimage_print

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان اصفهان،حمیدرضا علی اکبری مدیرکل دفتر اقدامات  حمایتی سازمان زندان های کشور با سفر به اصفهان در جمع اعضا ستاد کاهش آسیب رفتارهای پر خطر زندان های استان حضور یافت .

وی دراین  جلسه گفت:در خصوص پیشگیری از آسیب ها فعالیت های خوبی را انجام  گرفته که در استان اصفهان نیز با پالایش صورت پذیرفته در سطح خوبی قرار دارد.

وی در بخش دیگری از سخناشن بااشاره به نوع خدمات و فعالیت های انجمن های حمایت نیز گفت:انجمنهای حمایت باید در راستای ارائه خدمات بهتر وبیشتر به خانواده های مددجویان نیازمند از مشارکت دیگر دستگاهها نیز استفاده کند و بصورت استانی و همه جانبه آنچه را نیاز دارد مطالبه ، و به نیازمندان اعطاء نماید.

علی اکبری پاسخگویی و مشاوره به خانواده های تحت پوشش را یکی دیگر از گام های مهم در انجمن ها برشمرد وتصریح کرد:در کنار تمامی کمک ها ومساعدت هایی که در زمینه امرار معاش-آموزش و بهداشت و درمان خانواده صورت می گیرد مشاوره دادن به خانواده ها و ایجاد زمینه پیشگیری از آسیب در بین فرزندان مددجویان است که نتایج آن در جامعه و بین مسئولین ومردم بخوبی مشهود خواهد بود.

در این نشست نیز گرجی زاده مدیرکل زندان های استان نیز ضمن تبریک میلاد پرچم دار کربلا بانوی صبرو مقاومت حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار از حضوروتلاش کارکنان در مجموعه زندان های استان قدردانی کرد.

وی با قدردانی از حضورمدیرکل دفتر اقدامات حمایتی سازمان زندان ها به استان اصفهان به گزارش فعالیت های انجام گرفته پرداخت و گفت:وفاق و همدلی در بین کارکنان وبا هدف پیشگیری از آسیب های اجتماعی امروز به عنوان یک گام بلند و مهم در سطح زندانهای استان در حال اجراست.

گرجی زاده توسعه فضاهای فرهنگی خوابگاهی و آموزشی در زندان های بزرگ را یکی از راههای موفقیت در اجرای صحیح برنامه های اصلاحی و تربیتی دانست و گفت: در حال حاضر بیش از ۱۰ هزار مترمربع فضا در زندانها در دست ساخت و یا بازسازی و بهسازی است.

مدیرکل زندان های استان در ادامه افزود: با تعامل و ارتباط دو سویه با دستگاههای فرهنگی و اجرایی استان موفق شده ایم در زمینه مشارکت های اجتماعی دیگر دستگاههای استان را نیزسهیم و نتایج خوبی را بهره برداری کنیم.

وی در پایان سخنانش به نتایج حاصله از کاهش آسیب در زندان ها اشاره کرد و گفت: نتایج کاهش آسیب در زندان های استان وجود بیش از ۲۴۰۰ حافظ قرآن و  ۷ هزار زندانی در بخش های مختلف اشتغال و حرفه آموزی است که اثرات آن را هم خانواده و هم جامعه لمس کرده اندو امیدواریم با حمایت های بیشتر مسئولین و دستگاهها از افزایش آمار بیشتری برخوردار گردیم.

در این نشست همچنین سیدحسن عبدالله زاده دبیر ستاد کاهش آسیب به ارائه گزارشی از روند برگزاری دوره های آموزشی مختلف ویژه خانواده ها پرداخت و برخی از اعضاء نیز به ارائه نظرات خود پرداختند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*