اخبار کوتاه

برگزاری همایش مشترک کاهش جمعیت کیفری با حضور اداره کل زندانها، دادگستری و فرماندهی انتظامی استان چهارمحال و بختیاری

image_pdfimage_print

همایش مشترک و کارگاه آموزشی با موضوع “تبیین دستورالعمل های سازماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان ها” و “سیاست کیفری و مجازاتهای جایگزین حبس” با حضور دکتر ” غلامعلی محمدی” معاون قضائی رئیس کل دادگستری استان تهران در سالن شهید بهشتی دادگستری استان چهارمحال و بختیاری برگزار گردید.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندانهای استان چهارمحال و بختیاری؛ همایش مشترک و کارگاه آموزشی با موضوع “تبیین دستورالعمل های سازماندهی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندانها” و “سیاست کیفری و مجازاتهای جایگزین حبس” ویژه قضات شعب دادسرا، بدوی و تجدید نظر استان، رؤسای زندان ها و اردوگاه حرفه آموزی و کانون اصلاح و تربیت استان، رؤسای کلانتری های شهرستان شهرکرد و با حضور معاون قضائی رئیس کل دادگستری استان تهران، در دادگستری استان چهارمحال و بختیاری برگزار گردید.
در این همایش “عبدالرضا علیمحمدی” معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان، با توجه به روند رو به رشد جمعیت کیفری زندان ها برگزاری چنین جلساتی را ضروری دانست.
“سید عبدالرحمن توفیقیان” مدیر کل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان، با ارائه گزارشی از وضعیت زندان و زندانیان در استان بیان داشت: در ۹ ماهه اول سال ۱۳۹۴ زندانهای استان با ۳/۱ درصد کاهش ورودی محاکم مواجه بوده است.
وی در ادامه افزود: در هر صورت آمار موجودی زندانیان در همین برهه زمانی بالاست و به دلیل ضعف امکانات حرفه آموزی و کاردرمانی که جزء اهداف اصلی زندان و اقدامات بهبود دهنده وضعیت زندانیان محسوب می شود امکان پذیر نیست.
“دکتر غلامعلی محمدی” معاون قضائی رئیس کل دادگستری استان تهران، زندان را یک واقعیت تلخ اجتماعی دانست که باید باشد و وجود زندان برای حکومت ها و جوامع بشری ضرورت دارد.
وی گفت: قبل از توسعه دامنه مباحث کیفرشناسی و جرم شناسی برخی مصادیق تاریخی مجازات های سنگین برای مردم اجرا می شد که با بررسی آنها به این نتیجه رسیدند که: حبس مرکز ثقل عدالت کیفری و بهترین مجازات است.
مدیرکل زندانهای استان در حاشیه برگزاری این همایش گفت: در راستای تحقق اولین و مهمترین اولویت سازمان، ضمن برنامه ریزی جامع در کلیه حوزه های مرتبط، به دلیل اهمیت موضوع و تأثیر قابل توجه محاکم قضایی، اقدام به برگزاری جلسات مشترک با حضور مسئولین عالی قضایی در استان نمودیم که نتیجه این نشست ها، برگزاری همایش مشترک کاهش جمعیت کیفری با حضور دادگستری، اداره کل زندانها و فرماندهی انتظامی استان چهارمحال و بختیاری گردید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*