برگزاری کارگاه های آموزش مهارت های اخلاقی و زندگی ویژه خانواده زندانیان استان لرستان

برگزاری کارگاه های آموزش مهارت های اخلاقی و زندگی ویژه خانواده زندانیان استان لرستان

کارگاه های آموزش مهارتهای اخلاقی و زندگی ویژه خانواده زندانیان با هدف آموزش مهارت های زندگی سالم به همت انجمن حمایت از خانواده زندانیان خرم آباد و با همکاری اداره کل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان لرستان و اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری لرستان در آذرماه سال جاری طی دو جلسه ۴ ساعته در محل تالار هتل حامی خرم آباد برگزار شد.

رضا محمدی اصل:
رسالت ما جلوگیری از فروپاشی شیرازه خانواده زندانیان است.

رضا محمدی اصل مدیر کل زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان لرستان درخصوص  اهمیت برگزاری چنین کارگاه های آموزشی، گفت: از رسالت های مهم ما جلوگیری از فروپاشی شیرازه خانواده زندانیان است.
وی تصریح کرد:با توجه به عدم حضور سرپرست خانواده مسائل مادی، اخلاقی و یا اجتماعی خانواده زندانیان را تهدید می کند لذا امید است با برگزاری دوره های آموزشی سطح آگاهی همسر و فرزندان زندانیان ارتقاء داده شود.

عضوگیری انجمن حمایت از خانواده زندانیان خرم آباد

ابراهیم علیپور مدیرعامل انجمن حمایت از خانواده زندانیان خرم آباد ضمن خوش آمدگویی به حضار و ارائه گزارش عملکرد یک ساله اخیر انجمن، افزود: هدف ما از برگزاری این دوره از کارگاه های آموزشی ارتقا سطح آگاهی و حمایت مالی از خانواده های زندانیان است.
وی تاکید کرد: از خانواده های محترم تقاضا میشود با تشکیل پرونده از حمایت های انجمن بهره مند شوند.
علیپور از خانواده ها دعوت کرد تا از مشاوره خانوادگی مددکار خانم غیاسوند و دکتر اکباتان برای ویزیت رایگان که در تالار آماده خدمت رسانی بودند بهره مند شوند.

مهم ترین مسأله؛ تأثیرپذیری خانواده زندانیان از آسیب های اجتماعی است

مجتبی روشن پور رئیس اداره امور فرهنگی و تربیتی زندان های لرستان گفت: کارگاه آموزشی در راستای اجرای سیاست ها و خط مشی های شورای اجتماعی وزرات کشور، برای کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی با هدف ارتقاء توانمندی های رفتاری، اجتماعی و فرهنگی و پیشگیری از جرائم احتمالی خانواده های تحت پوشش برگزار گردید.
روشن پور عنوان کرد:
خوشبختانه این دوره از کارگاه ها در خرم آباد با استقبال خوب خانواده ها روبرو شده و مهم ترین نکته ای که به آن پرداخته شد تأثیر آسیب های اجتماعی متعددی است که در غیاب سرپرست ، خانواده های زندانی را تهدید می کند و می بایست برای مقابله با این چالش ها، نهادهای مختلف توجه جدی تری به این قشر داشته باشند.

لازمه داشتن زندگی سالم و فرزند سالم مهارت اندوزی است

حجت الاسلام تیموری از مدرسین حوزوی، با قدردانی از بانیان برگزاری این دوره های آموزشی و خوش آمدگویی به حضار، نکات ارزشمندی با استناد به آیات و روایات دینی
در راستای تحکیم ارکان خانواده و رعایت نکات اخلاقی و تربیت فرزندان در غیاب سرپرست خانواده زندانیان آموزش و ارائه داد و تاکید کرد: فرزندان از عمل پدر و مادر الگوبرداری می کنند پس تربیت را از خودمان شروع کنیم.

حجت الاسلام واعظی گفت: زندگی سالم هزینه دارد بایستی مهارت اندوزی کرد، لازمه مهارت اندوزی گوش شنوا است.

در ادامه پس از پذیرایی از مهمانان، کارگاه با ارائه مبحث امنیت در فضای اینترنت ادامه داشت.

تنفس در فضای مجازی؛ خطری جدی در کمین کانون گرم خانواده ها
در ادامه مهندس پیر نیا و مهندس اسدی از اداره فضای تولید تبادل اطلاعات (فتا) در رابطه با مقوله فضای مجازی و بازی های رایانه ای به ایراد مطالب امنیتی پرداختند.
سروان پیرنیا با بیان اینکه اطلاعات شخصی تلفن همراه همه ما توسط شرکت های راه اندازی کننده فضاهای اجتماعی قابل دسترسی است، تصریح کرد: عکس های شخصی و خانوادگی خود را در فضاهای مجازی به اشتراک نگذارید.
وی همچنین با اشاره به خطر جدی که به واسطه بازی های اینترنتی در کمین کودکان است تاکید کرد: قبل از نصب بازی به هولوگرام استاندارد سراج و رده سنی مجاز به استفاده از بازی دقت نمایید.

 

آشنایی با قانون اساسی راه نجات محکومان جرم های غیر عمد و بدهکاران مالی

آقای مدهنی مشاور قضایی و حقوقی اداره کل زندان های لرستان با تشکر کردن از کلیه عزیزانی که مقدمات برگزاری دوره های آموزشی را تدارک دیده اند بیان کرد : مددکاران ما در اداره کل زندان ها آماده پاسخ گویی و خدمت رسانی به خانواده های زندانیان هستند و در واقع بعنوان وکیل بدون دستمزد به شما کمک می کنند. وی افزود:چه بسا مددجویانی که آزاد شدن آنها منوط به پیگیری روال قضایی باشد و خانواده ها به دلیل عدم آگاهی از قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از این مهم بی خبرند همچنانکه سالانه به مناسبت های مختلف عفو های عمومی، خصوصی و موردی شامل حال بسیاری از زندانیان در بند می شود.
مدهنی پس از بیان مثال های متعدد از پرونده زندانیانی که با پیگیری قضایی رفع مشکل شده اند، با حاضرین به پرسش و پاسخ رو در رو پرداخت.

خانواده و جامعه می بایست پذیرای زندانی آزاد شده از بند باشد

در پایان حجت الاسلام واعظی دبیر ستاد اقامه نماز اداره کل زندان های لرستان اظهار داشت: مدرسین کارگاه های آموزشی می بایست با زبان ساده و عامیانه به خانواده ها آموزش مهارت های زندگی و اخلاقی بدهند.
به خاطر داشته باشید انسان جایزالخطا است و پروردگار رحمان همیشه در توبه را به روی بندگان باز می گذارد پس از زندانی خود به گرمی استقبال کنید و هرگز گذشته تلخ را به او یاد آور نشوید ، همچنین انتظار ما و همکاران بنده در اداره کل زندان ها از شما خانواده های زندانیان این است که از راه قانونی تا می توانید برای آزادی زندانی خود تلاش کنید و از مددجویان کمک بگیرد تا شما را با مراجع قضایی آشنا کنند.

در پایان از مهمانان به صرف نهار پذیرایی شد و مسئولان نوید ادامه دار بودن این دوره از کارگاه های آموزشی ویژه فرزندان و همسران را به خانواده های زندانی دادند.

خانواده ها نیز با پر نمودن فرم های نظرسنجی این دوره از کارگاه ها میزان رضایت خود را از کارگاه آموزشی به مسئولان انتقال دادند تا مسئولان نیز تمام تلاش خود را با شعار پیشگیری از بروز آسیب های اجتماعی بکار گیرند.

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*