برگزاری کلاس NAویژه مددجویان در زندان شهرستان میاندوآب

برگزاری کلاس NAویژه مددجویان در زندان شهرستان میاندوآب

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های آذربایجان غربی : حسن زاده کارشناس مسئول فرهنگی و مسئول حوزه فرهنگی تربیتی در زندان در این کلاس که با حضور مددجویان تشکیل شده بود گفت :صداقت، روشن‌بینی و تمایل سه اصل ضروری برای بهبود است و صداقت باید با خود باشد، روشن‌ بینی می‌تواند آن باشد که اگر راه دیگری را انتخاب کنی چه سرنوشتی داری و تمایل هم آن است که برای قطع مصرف و به دنبال راه نجات بودن باید اقداماتی انجام شود.
وی افزود:فرد معتاد به واسطه‌ی بیماری اعتیاد دچار تنهایی و انزوا می‌شود، با مشکلاتی که در روابط اش ایجاد می‌شود مثلا از مادر خودش متنفر می‌شود چون مدام دلایل شکست در زندگی‌اش را به دیگران نسبت می‌دهد و دلیل ناکامی‌هایش را در دیگران جستجو می‌کند و می‌بیند.
با این‌ حال فرد وقتی در راه بهبودی و پاکی قرار می‌گیرد کم‌کم از خودِ متکبرش فاصله می‌گیرد و دلیل مشکلات و چالش‌ها را در خودش می‌جوید و پیدا می‌کند.
حسن زاده کارشناس فرهنگی در ادامه گفت:جنبه‌ی دیگر بیماری اعتیاد ،جنبه‌ی روانی است. همه‌ی ما با جمله‌ی اعتیاد بیماری است آشنا هستیم اما شاید معنی آن را کامل ندانیم، اعتیاد یک بیماری روحی روانی و جسمانی است که حتی در برابر ساده‌ ترین چیزها خود را بروز می‌دهد و مساله فقط ماده‌ مصرفی نیست.
بلکه وجود بیماری اعتیاد است که زیرا که مراقبت روزانه است و تا آخر عمر افراد پایبند به آن می‌مانند. راه حفظ این بیداری، رشد روحانی هر فرد معتاد است و خدمت یکی از موثرترین روش‌های حفظ و رشد روح بیدار شده‌ هر معتاد در حال بهبودی است.و این کلاسها بصورت مداوم و منظم در زندان برگزار خواهد شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*