اخبار کوتاه
برگزاری نمایشگاه های فرهنگی و هنری در زندان اردبیل

تابستان هنری در زندان مرکزی اردبیل

image_pdfimage_print

زندان مرکزی اردبیل به منظور پر کردن اوقات فراغت مددجویان و آموزش های غیر مستقیم برنامه های هنری خود را در فصل تابستان ارتقا بخشید .

سرباز جدا مدیر زندان مرکزی اردبیل ضمن اعلام این خبر گفت : « در طرح تابستانی امسال اجرای برنامه عصرانه هنری با محوریت شعر ، داستان نویسی ، خاطره گویی ، اجرای موسیقی زنده ، نمایش فیلم و اجرای تئاتر خیابانی توسط مددجویان با نظارت مربی هنری  و مامورین مراقب در هوا خوری بندها و سینما تئاتر زندان اجرای خود را آغاز نموده است . »

وی بکار گیری زندانیان در خلق آثار هنری را باعث رشد خود باوری در زندانیان دانست و افزود : « از میان آثار اجرا شده توسط مددجویان با انتخاب کارشناسان خبره این امر در اداره کل زندان ها آثار منتخب برای شرکت در جشنواره های هنری سازمان انتخاب خواهد شد . »

سربازجدا با اشاره به تاثیر هنر و نقش درمانگر آن گفت : « ورود برنامه های هنری به بطن فعالیت های روزانه مددجویان باعث آرامش روحی و روانی و تخلیه هیجانات آنها می شود . »

مدیر زندان مرکزی با اشاره به فعالیت سینمای زندان افزود : « برترین آثار سینمایی ایران که بار محتوایی و سرگرمی را دارند از طریق رسانه سینمای خانگی تهیه و به صورت رایگان برای زندانیان پخش می شود که با استقبال پر شور آنها مواجه شده است . »

گفتنی است به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر نمایشگاهی با همین مضمون در مجتمع فرهنگی و هنری زندان برگزار و زندانیان از آثار عکس پوستر این نمایشگاه دیدن نمودند.

به گفته مدیر زندان اردبیل برگزاری کلاس های بازیگری ، آموزش سنتور ، آموزش خوانندگی پاپ و سنتی و همچنین داستان نویسی از دیگر برنامه هایی است که در کنار اجرای برنامه های هنری به منظور آموزش هنری زندانیان در حال برگزاری می باشد .   

 

سربازجدا مدیر زندان مرکزی اردبیل

سینمای زندان مرکزی اردبیل

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*