اخبار کوتاه

تبیین راهکارهای ارتقاء نظام زندانبانی در شورای اداری زندان های ایلام

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام- شورای اداری با حضور مدیرکل، مسئولین ستادی، روسای زندان ها و دیگر اعضای جلسه برگزار شد.
عبدالمجید کشوری مدیرکل زندان های استان ایلام در این جلسه به بیان احادیث و روایاتی در خصوص خدمت به خلق، تعهد در کار، تأکید بر فعالیت های فرهنگی، صداقت در خدمت و… پرداخت وضمن تبیین راهکارهای ارتقاء نظام زندانبانی، تلاش سنگربانان اصلاح و تربیت را در همه حوزه های کاری قابل تقدیر دانست.
کشوری در ابتدا مدیریت بحران و آمادگی برای مقابله و کنترل هرگونه حادثه احتمالی را مورد تأکید قرار داد و سپس در باره کنترل و پیشگیری از استعمال دخانیات و جلوگیری از ورود مواد مخدر به داخل زندان، نکاتی حائز اهمیت را یادآور شد.
کشوری خواستار اطلاع رسانی شفاف در خصوص بخشنامه ها و دستورالعمل های سازمانی برای زندانیان، تعیین تکلیف زندانیان مهریه و ساماندهی زندانیان غایب، رسیدگی به اعسار و پیگیری بیش از پیش مشکلات قضایی زندانیان شد. ایشان فعالیت حوزه مددکاری و قضایی زندان ها را مطلوب ارزیابی کرد و طی لوحی از رئیس زندان دره شهر، مسئول قضایی و اجرای احکام و مسئول مددکاری زندان های استان تقدیر کرد.
مدیرکل زندان های استان نیرو پروری و نظارت بر عملکرد کارکنان، رعایت نظم و استفاده بهینه از استعدادها را عاملی برای پیشرفت مجموعه معرفی کرد و در حوزه سلامت، سواد آموزی و توجه به آموزش ها را مورد تأکید قرار داد. ایشان در ادامه فعالیت های فرهنگی و تربیتی را زمینه ساز بازپروری ، اصلاح و بازسازگاری اجتماعی زندانیان دانست.
کشوری در حوزه سربازان وظیفه و زندانیان مطالبی را عنوان نمود و مواردی چون: توجه و عمل به بیانیه مقام معظم رهبری مدظله العالی در گام دوم انقلاب اسلامی، جذب کمک های خیرین و نیکوکاران استانی، حمایت از خانواده های زندانیان، تعیین تکلیف متهمان تحت قرار، اجرای کامل مصوبات شورای اداری، تقویت بخش اشتغال و حرفه آموزی زندانیان، ایجاد انگیزه و تعهد خدمتی در کارکنان و… را متذکر شد.
ایشان زحمات کارکنان زندان های استان در اجرای مناسب اقدامات تأمینی و تربیتی، برگزاری جشن های حمایت و نسیم مهر، اقدامات عمرانی، جمع آوری زکات فطره برای حمایت از خانواده زندانیان نیازمند و … را قابل تحسین دانست و در پایان خواستار همدلی و همکاری روز افزون با هدف پیشبرد اهداف والای سازمانی شد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*