اخبار کوتاه

تجلیل رئیس کل دادگستری استان از مدیرکل زندان های کرمان در راستای صلح و سازش وکاهش جمعیت کیفری

image_pdfimage_print

طی مراسمی با حضور رئیس کل دادگستری استان کرمان و معاون قضایی رئیس کل دادگستری و رئیس شوراهای حل اختلاف استان کرمان از مدیر کل زندانهای استان کرمان در زمینه صلح و سازش وکاهش جمعیت کیفری زندانها در سال ۹۷ تجلیل شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان کرمان ؛ در آئین تجلیل از اعضای شورای حل اختلاف زندان های کرمان ، رئیس کل دادگستری استان گفت : شوراهای حل اختلاف زندانها در استان کرمان موفق ترین عمکلرد را در سطح کشور به خود اختصاص داده اند که جا دارد از زحمات مدیر کل زندانهای استان ، دبیران و اعضای شورهاهی حل اختلاف زندانها نیز تشکر نمود .

در ادامه با اهدای لوح سپاس از سوی رئیس کل دادگستری کرمان از تلاش اعضای شوراهای حل اختلاف و مدیر کل زندانهای استان کرمان تجلیل به عمل آمد که در لوح سپاس چنین آمده است :

بسمه تعالی

جناب آقای امیری
مدیر کل محترم زندانهای استان کرمان

با سلام و تحیت

خداوند متعال در قرآن مجید می فرمایند :” انما المومنون اخوه فاصلحوا بین اخویکم و اتقوالله لعلکم ترحمون ” مومنان برادر یکدیگر هستند بنابراین میان دو برادر خود صلح برقرارسازید و تقوای الهی پیشه کنید تا شمول رحمت الهی او شوید .

شوراهای حل اختلاف را می توان یکی از دستاوردهای تحول در نظام قضائی جمهوری اسلامی ایران وحاصل تفکر قضا زدائی تحول گرا به شمارآورد . ایجاد نهاد شورای حل اختلاف در واقع نتیجه توجه و اعتماد نظام جمهوری اسلامی به توانائی مردم از یک سو و کاستن از بار مراجع قضایی در رسیدگی به اختلافات و مرافعات حقوقی و قضائی شهروندان می باشد و این نهاد تا کنون با بهره مندی از پتانسیل مردمی فرهنگ صلح و سازش ، عملکرد قابل توجهی داشته اند .

بدینوسیله از زحمات بی شائبه و موثری که در انجام امور محوله و رعایت قانون و اصول و ضوابط حاکم برآن که در زمینه صلح و سازش و کاهش جمعیت کیفری زندانها در سال ۱۳۹۷ گام برداشته اید تقدیر و تشکر نموده و موفقیت و بهورزی روز افزونتان را از درگاه ایزد منان مسئلت می نمایم .

یدالله موحد
رئیس کل دادگستری استان کرمان

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*