اخبار کوتاه

تربیت ۱۰۰۰ نفر سرباز حافظ قرآن کریم در طرح سربازان قرآن

image_pdfimage_print

به گزارش دفتر امور فرهنگی و تربیتی سازمان ، در راستای منویات مقام معظم رهبری (حفظه ا…) مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن کریم ، با همکاری صورت گرفته فی مابین یگان حفاظت و دفتر امور فرهنگی و تربیتی سازمان ۱۰۰۰ نفر حافظ قرآن کریم در طرح سربازان قرآن تربیت می شوند.

حجت الاسلام رستمی مدیر کل دفتر امور فرهنگی و تربیتی در این باره بیان داشت : فرصت سربازی و بهره مندی از دوران خدمت مقدس سربازی ، غنیمتی است که ممکن است در آینده ، نصیب حال سربازان جوان مشمول در زندانها نگردد و چه بهتر که از این فرصت ارزشمند در جهت حفظ آیات و کلام الهی بهره مند گردند.

وی افزود : در طرح سربازان قرآن ، به لطف خداوند متعال واهتمام وافر متولیان فرهنگی زندانها مقرر است طی بازه زمانی شش ماهه نخست سال ۱۳۹۸ ، تعداد ۱۰۰۰ نفر از سربازان وظیفه زندانهای سراسر کشور حافظ جزء سی قرآن کریم شوند و در شش ماهه دوم سال ۹۸ نیز ، موضوع تدبر در آیات محفوظه جزء سی سربازان قرآن در دستور کار قرار گیرد.

مدیر کل دفتر امور فرهنگی و تربیتی سازمان در ادامه بیان داشت : مانوس شدن با آیات و مفاهیم قرآن کریم و بهره مندی از معانی آیات و روایات قرآن کریم ، تاسی به فرمایش مقام معظم رهبری (حفظه الله) مبنی بر تربیت حافظان قرآن کریم و راه اندازی جریان فراگیر و ساده حفظ قرآن کریم در بین کلیه سربازان وظیفه از مهمترین اهداف اجرای این طرح می باشد.

وی ادامه داد : انتظار می رود پس از انجام این طرح : سربازان قرآن ، پیامد های درخشان حاصل از حفظ آیات الهی درامور معنوی ، مادی ، دنیوی و اخروی را لمس نمایند و همچنین سربازان قرآن ، سرلوحه اخلاق حسنه و نیکو برای همخدمتی ها و همدوره ای های خود باشند و الگویی برای سربازانی که تازه مشمول شده اند.

حجت الاسلام رستمی در پایان ضمن تقدیر و تشکر فراوان از سردار ایزدخواه فرمانده یگان حفاظت سازمان زندانهای کشور بیان داشت : با هماهنگی صورت گرفته با فرماندهی یگان حفاظت سازمان مقرر شد به سربازانی که در این طرح مشارکت دارند ؛ یک درجه تشویقی و انجام خدمت هم رده سربازان دارای تحصیلات تکمیلی و عالی ، مرخصی تشویقی در هر دوره اعزام به مرخصی برای مدت ۳ روز علاوه بر مرخصی استحقاقی ، معرفی بعنوان سرباز نمونه جهت تقدیر در روز سرباز به عنوان سرباز ساعی و نمونه جهت دریافت لوح و هدیه و…. اعطاء گردد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*