اخبار کوتاه

تربیت ۱۶۰۰۰ نفر حافظ قرآن کریم در طرح قرآنی کربلایی کاظم ساروقی

image_pdfimage_print

در راستای منویات مقام معظم رهبری (حفظه ا…) مبنی بر تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن کریم ، ۱۶۰۰۰ نفر حافظ قرآن کریم در طرح قرآنی کربلایی کاظم ساروقی تربیت می شوند.

حجت الاسلام رستمی مدیر کل دفتر امور فرهنگی و تربیتی با اعلام این خبر افزود : طرح قرآنی کربلایی کاظم ساروقی با هدف تاسی به فرمایش مقام معظم رهبری ( حفظه ا… ) مبنی بر تربیت ده میلیون حافظ قرآن کریم تدوین شده است و بر اساس آن مقرر شده است تا پایان شش ماهه نخست سال جاری شاهد تربیت ۱۶۰۰۰ نفر زندانی حافظ جزء سی قرآن کریم در زندانهای کشور باشیم .

وی ادامه داد : توسعه فرهنگ قرآنی به معنای تعمیم و تعمیق ایمان، شناخت و ارتباط و انس با قرآن و عمل به آموزه ای قرآنی در بین زندانیان ، یکی از اهداف مهم دفتر امور فرهنگی و تربیتی در سال ۹۸ می باشد.

مدیر کل دفتر امور فرهنگی و تربیتی سازمان بیان داشت : مانوس شدن با آیات و مفاهیم قرآن کریم و بهره مندی از معانی آیات و روایات قرآن کریم ، راه اندازی جریان فراگیر و ساده حفظ قرآن کریم در بین کلیه زندانیان و تثبیت حفظ و تدبر در آیات محفوظه زندانیان حافظ جزء سی از دیگر اهداف اجرای این طرح می باشد.

حجت الاسلام رستمی در پایان اظهار داشت : قرآن نسخه شفابخشی است که چنانچه بر قلب و روح کسی وارد شود چنان متحول می شود که گویی دوباره متولد شده است . اجرای این طرح در زندانهای سراسر کشور ، اثرات معنوی همراه با آرامش را در دوران محکومیت و پس از آزادی زندانیان بهمراه خواهد داشت . 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*