اخبار کوتاه

تفاهم نامه ای با هدف هنر درمانی زندانیان استان ایلام

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی زندان های استان ایلام – انعقاد تفاهم نامه فیمابین اداره کل زندان های استان و حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی ایلام با هدف هنر درمانی زندانیان انجام پذیرفت.
در دیدار عبدالمجید کشوری مدیرکل زندان های استان ایلام و محمد علی قاسمی مدیرکل حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی استان، تفاهم نامه همکاری امضاء شد. حسین نعمتی معاون اداره سلامت، اصلاح و تربیت، علی انصاریان مسئول دارالقرآن زندان ها و کارشناسان حوزه هنری در این دیدار حضور داشتند.


کشوری در ابتدا به شرحی از نحوه ارائه خدمت به زندانیان در قالب برنامه های اصلاحی و تربیتی پرداخت و محور اقدامات تأمینی و تربیتی را رعایت کرامت انسانی زندانیان معرفی کرد. کشوری بیان داشت: شناخت مشکلات روحی و روانی زندانیان و درمان خلاء های عاطفی آنها با فعالیت های هنری در حوزه های مختلف می تواند تاثیر مستقیمی در بازگشت سالم زندانیان به جامعه داشته باشد.


ایشان افزودند: مهمترین هدف این تفاهم نامه علاوه بر هنردرمانی زندانیان، توسعه و ارتقای سطح همکاری های دوجانبه پیرامون سیاستگذاری، برنامه ریزی، بهینه سازی و اجرای برنامه های فرهنگی و هنری در زندان های استان با رویکرد تقویت ارزش های دینی ، اخلاقی و ملی بوده است.
قاسمی نیز در ادامه با اشاره به همکاری هایی که در سنوات گذشته بین حوزه هنری و زندان های استان در راستای بازپروری زندانیان شکل گرفته است، برای تداوم تعامل و توسعه همکاری ها با سنگربانان اصلاح و تربیت قول مساعد داد و اذعان داشت: تاثیر اخلاقی هنر در بازسازی شخصیتی زندانیان غیر قابل انکار است و امید است با برنامه ریزی های هدفمند و تحلیل وضعیت روحی زندانیان و بهره مندی از فعالیت های هنری به درمان آنها پرداخت.


قاسمی در ادامه؛ برگزاری مشترک جشنواره های هنری در طول سال، کلاس ها و کارگاه های آموزشی هنری ، استفاده از ظرفیت و توان هنرمندان در فعالیت های هنری زندان و ساخت فیلم وتئاتر، ارائه محصولات فرهنگی و هنری، ساخت مستند، تشکیل گروه های هنری و تولید محتوا و… را از جمله برنامه های منسجم و تعهداتی دانست که این تفاهم نامه به دنبال خواهد داشت.

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*