اخبار کوتاه

تفاهم نامه همکاری اداره کل زندان های ایلام و آموزش و پرورش استان

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان ایلام – به منظور اجرایی نمودن مفاد تفاهم نامه مشترک اداره کل زندانها و آموزش و پرورش استان جلسه ی با حضور دکتر ولد بیگی مدیر آموزش و پرورش شهرستان ایلام و مسئولین زندانهای استان برگزار گردید.
در ابتدا این جلسه معاون سلامت ،اصلاح و تربیت زندان های ایلام ضمن بیان نیازهای تخصصی مددجویان و مشکلات آنان جهت ادامه تحصیل و ارتقاء سطح علمی آنها ، شرایط خاص زندان را مطرح و خواستار تعامل و همکاری بیشتر در این زمینه شد . وی کمک به این قشر آسیب پذیر را کمک به جامعه برشمرد و بیان داشت افزایش سطح علمی مددجویان با  کاهش آسیب در زندان رابطه مستقیم دارد .
وی افزود: یکی از آسیب های بزرگ در موضوع زندان، خانواده زندانیان است که با دور شدن سرپرست از آنها دچار انواع آسیب ها می شوند که یکی ازشایع ترین آنها افت تحصیلی کودکان و عدم ادامه تحصیل می باشد که متاسفانه این مساله زمینه را برای ورود آنان به چرخه جرم فراهم می نماید.
دکتر ولد بیگی رئیس آموزش و پرورش شهرستان ایلام با ابراز علاقه مندی جهت رفع مشکلات و موانع فراروی ادامه تحصیل زندانیان در زندان بیان داشت : افزایش سطح تحصیلات، تاثیر آشکاری در جهت کاهش میزان جرم و جنایت دارد.
ولد بیگی افزود: افرادی که در زندان بسر می برند شهروندان این جامعه هستند و باید تلاش کنیم تا آنها را تحت پوشش جامع سواد آموزی در بیاوریم. وی با اشاره به اینکه سازمان زندان ها سالهاست که در زمینه سواد آموزی به زندانیان برنامه های خوبی را به اجرا درآورده است ابراز امیدواری کرد این تفاهم نامه بتواند علاوه بر توسعه سواد آموزی در زندان ها، چتر حمایتی مناسبی برای فرزندان زندانیان ایجاد نماید.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*