تفقد از خانواده های تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان با حضور مدیر کل زندان های همدان

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان، پژمان پروین مدیر کل زندان های همدان و رئیس هیئت مدیره انجمن حمایت زندانیان همدان به همراه مهدی فضلی مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان و  رئیس اداره خدمات اجتماعی با حضور در منزل سه خانواده تحت پوشش انجمن  حمایت زندانیان همدان از آنان تفقد و دلجویی و از نزدیک به مشکلات و درخواست آنان رسیدگی شد.

 

در این دیدار مدیر کل زندان های همدان ضمن تاکید بر حفظ کرامت انسانی و ارائه خدمات موثر و مستمر به خانواده های مددجویان  اظهار کرد : باید تلاش شود تا کمک به خانواده های نیازمند و آبرومند زندانیان در جامعه به یک ارزش تبدیل شودو دراین راستا وظیفه انجمن های حمایت و مرکز خدمات اجتماعی مبنی برفرهنگ سازی و ترویج این امر حائز اهمیت است .

مدیرکل زندان های همدان ضمن سرکشی، از نزدیک در جریان مشکلات و درخواست های آنان قرار گرفته و ضمن اعطای کمک هایی در قالب سبد کالا،سبد فرهنگی و اهداء کارت هدیه ، برای رفع مشکلات آنان دستور لازم را صادر کرد.

وی هدف  از این دیدارها را  بررسی مشکلات و ارائه خدمات مناسب به خانواده های نیازمند زندانی  بیان و یاد آور شد : اطلاع از مشکلات خانواده زندانیان برای رسیدگی و پیگیری آن، برای پیشگیری از آسیب ها یک ضرورت است.

پژمان پروین یکی از اقدامات مهم انجمن حمایت از زندانیان را شناسایی خانواده مددجویان نیازمند و حمایت و پشتیبانی معنوی و معیشتی از خانواده آنان دانسته و بیان کرد که این به نوعی از آسیب های اجتماعی و از گسست کانون خانواده مددجویان پیشگیری می کند.

وی همچنین رسیدگی به  تحصیل فرزندان مددجویان نیز تاکید کرد و افزود : نباید هیچ فرزند مددجویی  از تحصیل باز بماند و در این خصوص لازم است تدابیر مناسب توسط انجمن های حمایت  اندیشیده شود و موانع ادامه تحصیل فرزندان زندانیان رفع گردد و ترتیبی اتخاذ گردد تا اگردانش آموز ترک تحصیل کرده ای وجود دارد  بلافاصله  شناسایی وبه محل کلاس درس خود بازگردانده شود .

در این دیدارها خانواده های تحت پوشش انجمن حمایت زندانیان مسائل و مشکلات خود را مطرح و مدیر کل زندان های همدان  نیز رهنمودهای لازم را برای رفع آن ها ارائه کرد .

 

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*