اخبار کوتاه
تقدیر ویژه از مدیر کل زندانهای استان اردبیل از سوی استاندار در اجلاس استانی نماز

تقدیر ویژه از اداره کل زندانهای استان اردبیل در اولین اجلاس استانی نماز

در اولین اجلاس استانی نماز استان اردبیل که با حضور معاون فرهنگی و پژوهشی ستاد اقامه نماز کشور ، استاندار اردبیل و دیگر مسئولان ارشد استانی و ائمه جمعه و جماعات استان برگزار شد اداره کل زندانهای استان اردبیل مورد تقدیر ویژه قرار گرفت .

فتحی کدیر کل زندانهای استان اردبیل در اجلاس استانی نماز

فتحی کدیر کل زندانهای استان اردبیل در اجلاس استانی نماز

در اولین اجلاس استانی نماز که به همت ستاد اقامه نماز و استانداری اردبیل برای تجلیل از فعالان عرصه نماز در ادارات و نهادها و کارخانجات تشکیل شده بود از مدیرکل و رئیس شورای اقامه نمار اداره کل زندانهای استان اردبیل به دلیل کسب رتبه تقدیر ویژه در فعالیت های ترویج و گسترش فرهنگ نماز در بین ادارات کل استان با اهداء لوحی از سوی استاندار تجلیل شد .
فتحی مدیر کل زندانهای استان در حاشیه این اجلاس در گفتگو با سایت اداره کل زندانهای استان با اشاره به لزوم ترویج نماز بعنوان وظیفه ذاتی هر مسلمان ، گسترش فرهنگ نماز در ادارات را یکی از بهترین راههای کاهش مفاسد اداری دانست و گفت : « وقتی بتوانیم نماز درست و نماز با حضور قلب داشته باشیم آنگاه این نماز بازدارنده از فحشا و منکر خواهد بود و این وعده الهی است به مومنان . » وی نگاه ویژه سازمان زندانها به ترویج نماز و قرآن را نشات گرفته از تفکر اصلاحی و تربیتی این سازمان برشمرد و گفت : « در زندانهای استان تمرکز ما تنها به اقامه و اشاعه فرهنگ این فریضه واجب در بین کارکنان معطوف نیست بلکه ما در سه بخش برنام های ترویجی و اجرایی برای نماز بعنوان ستون دین داریم . یعنی هم باید زندانیان ، هم کارکنان و هم سربازان را در اجراء و اشاعه مشارکت دهیم . »
مدیر کل زندانهای استان اردبیل بعنوان مدیر تقدیر شده در اجلاس نماز با اشاره به لزوم بازآموزی اصول و فرهنگ نماز و گسترش آن در جامعه گفت : « در جامعه محدود زندان نخستین کار فرهنگی که پس از ورود زندانیان و سربازان انجام می شود ارزیابی نماز از این دو بخش است تا با تعیین سطح نوع آموزش های این افراد مشخص شود . »
فتحی آموزش نماز از سنین پایین و پایه را بعنوان یک مهارت دینی که ارتباط مستقیم با زندگی اجتماعی دارد را وظیفه خانواده و مدرسه و نهادهای فرهنگی برشمرده و افزود : « متاسفانه ما می بینیم در بین مجرمین و بزهکاران فقر اعتقادی و خصوصاً عدم آشنایی با نماز و فلسفه آن وجود دارد که خوشبختانه با بهره گیری از روحانیون جوان و مجرب به آموزش عملی و همچنین فلسفه وجودی نماز در زندانها پرداخته می شود . »
وی با شاره به برگزاری برنامه های آموزشی برای پرسنل و تهیه بسته های فرهنگی آموزشی نماز برای خانواده های آنها افزود : « گسترش معنویت در بین کارکنان رابطه مستقیم با کاهش تخلفات آنها دارد و دراین زمینه الحمدالله در بین کارکنان زندانهای استان برنامه های خوبی با همکاری ستاد اقامه نماز استان انجام شده است . »
مدیر کل زندانهای استان با تبریک این موفقیت به کارکنان زندانهای استان خصوصاً اعضای شوراهای اقامه نماز زندانها از خشنودی پروردگار از اعمال بنده گان بعنوان بهترین تقدیر یاد کرد .
گفتنی است که این چهارمین سال پیاپی می باشد که زندانهای استان به کسب مقام در حوزه ترویج فرهنگ نماز در بین ادارات کل استان دست می یابد .

تجلیل از مدیر کل زندانهای استان اردبیل از سوی استاندار در اجلاس استانی نماز

تجلیل از مدیر کل زندانهای استان اردبیل از سوی استاندار در اجلاس استانی نماز

Print Friendly, PDF & Email

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*