تودیع و معارفه مدیر ندامتگاه ورامین / بدون انگیزه جهادی فعالیت های زندانبانی شکننده است

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان تهران ، با حضور مدیر کل زندانهای استان و مسئولین ذی ربط جلسه تودیع و معارفه مدیر ندامتگاه ورامین در محل سالن جلسات این ندامتگاه برگزار گردید .

مدیرکل زندانهای استان در ابتدای این جلسه ضمن تقدیر از زحمات و فعالیت های انجام شده در زمان تصدی مدیریت اسکندری ؛بر اوضاع و مسائل اقتصادی زمان حاضر در کشور گریزی زد و گفت : سازمان زندانها به عنوان یکی از زیر مجموعه های قوه قضائیه به دلیل مسائل امنیتی وابستگی خاصی به منابع مالی دولتی دارد و بنا به سیاست های ذاتی سازمان فعالیتهای اصلاح و تربیتی بر سایر فعالیت ها ارجحیت داشته و دارد  ولی این مساله هرگز نمی تواند بهانه ای هر چند کوچک در عزم راسخ کارکنان اداره کل زندانهای استان که در لوای سازمان زندانها انجام وظیفه می نمایند خللی ایجاد کند .

مصطفی محبی ضمن اشاره به کمبود نیروی انسانی در پست های مختلف اعم از مراقب ، پاسیار ، اداری ، پرسنل وظیفه در زندانهای استان را یاد آور شدند و افزودند : کمبود نیروی انسانی در زندانها وظایف زندانبانی و بالاخص امورات مرتبط با اعزام و بدرقه را بسیار حساس کرده است که با تمهیدات لازمه در زندانها باید آسیب ها را در این حوزه به حداقل رساند که یکی از اصلی ترین راهکارها آموزش و نظارت حداکثری  یگان وظیفه در بخش های مختلف می باشد .

وی در ادامه خاطر نشان کرد : در جلسات درون سازمان و برون سازمانی بارها عنوان داشته ایم که زندانبانی امری جهادی است و بدون انگیزه جهادی هرگز نمی توان  مدیریتی موفق در زندانهای کشور داشت چرا که زندانبانی محدود به زمان خاصی در طول شبانه روز مانند سایر مشاغل نمی باشد و فعالیتی ۲۴ ساعته است که در طول هر ۲۴ ساعت شبانه روز باید هوشیارانه مباحث و فعالیتهای خاص اعم از : اعزام به مراجع قضایی ، درمانی ، ملاقاتهای چهار گانه ، اقدامات فرهنگی و تربیتی ، اشتغال ، مباحث آموزشی ، آمد و شدها و……با ظرافت و حساسیتی خاص پالایش شده و بازرسی ها و برآورد احتمالی رفتارهای مساله ساز را به حداقل رساند .

مدیر کل زندانهای استان ارتباط غیر حرفه ای و بدون آموزش های لازم بین مددجو و همکاران را بسیار مخاطره آمیز ذکر کرد  و بیان داشت : با وجود رعایت حقوق شهروندی و اجتماعی مددجویان در زندانهای استان به این مساله باید توجه داشت که همکاران مراقبت لازم از سلامت خویش را در برابر این مولفه حفظ نمایند و درکنار رفتاری کاملا اسلامی و انسانی با مددجویان  به این مهم توجه داشته باشند .

مصطفی محبی با عنوان داشتن این مطلب که کلیه همکاران اعم از معاونین ، روسای ادارات و کارکنان درکلیه حوزه ها باید همیشه این تلقی که دائماً مورد بازرسی و سنجش از سوی خود ودیگر مسئولین قرار می گیرند را مد نظر داشته باشند به وظایف خطیر روسای ادارات در زندانها اشاره نمود و گفت : روسای زندانها به صورت کاملا بسیجی وار و داوطلبانه برای مدیریت صحیح مجموعه لازم است به صورت شبانه روزی از قسمت ها و واحدهای مختلف به صورت غیر مترقبه بازدید نمایند چرا که نظارت شبانه روزی از ملزومات زندانبانی موفق می باشد .

وی گفت: تجارب و مطالعات نشان داده است درمدیریت بین واحدی ادارات که بین مسئولین و کارکنان آن ها تضاد به حداقل رسیده است شاهد موفقیتهای چشمگیر بیشتری بوده ایم افزود : بیشترین ضربات در واحدهایی دیده می شود که با سایر واحدها در آن ادارات تعامل اداری و دوستانه سازنده وجود نداشته است

درادامه محبی به همراه مسئولین حاضر از قسمت های مختلف اشتغال ، فرهنگی ، اندرزگاه ها ، قسمت های اداری و…. بازدید نمودند و با تعدادی از مددجویان و پرسنل به گفتگو پرداختند . .

در پایان جلسه مدیرکل زندانهای استان بااعطای حکم سرپرستی یوسف مردی را به عنوان سرپرست ندامتگاه ورامین معارفه و از زحمات عباس اسکندری تجلیل نمودند.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*