توسعه همکاری های سازمان زندان ها و سازمان فنی و حرفه ای کشور

image_pdfimage_print

علی اوسط هاشمی معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در دیدار با مدیرکل دفتر اشتغال و برنامه ریزی سازمان زندان ها بر توسعه همکاری های مشترک تاکید کرد./

در این دیدار احمد راهرو طی سخنانی با اشاره به نقش اشتغال و حرفه آموزی در فرآیند اصلاح و تربیت زندانیان و ایجاد شرایط مناسب برای توانمند سازی آنان خواستار افرایش سطح همکاری های متقابل شد.

وی گفت:سازمان زندانها در راستای اصلاح وپرورش نیروی  انسانی توانمند در جامعه در مسیر توسعه همه جانبه کشور، بر شاخص‌هایی همچون رشد اقتصادی، اشتغال و کاهش نرخ بیکاری، کاهش فقر و بزه ، از گذشته تاکنون در کنار سازمانهای اجتماعی همواره  فعال و ثابت قدم بوده است.

راهرو افزود: تلاش می کنیم با تدوین راهبردهای موثر جهت پیاده سازی برنامه های سواد آموزی و جلب زندانیان در تخصص های مهارت آموزی و ایجاد شرایط اشتغال در فرد، ضمن تقویت شخصیت و منزلت اجتماعی آن، از روی آوری مجدد به تخلف جلوگیری نماییم.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی اشتغال و حرفه آموزی سازمان زندان ها با اشاره به سوابق مثبت همکاری دو سازمان پس از انقلاب اسلامی گفت: استانداردهای سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور برای آموزش مهارت به زندانیان بسیار ارزشمند است.

راهرو خواجه درخواست افزایش تعداد مربیان در زندان ها را مطرح کرد  و گفت: در سال گذشته اولین مسابقات ملی مهارت در زندان ها به میزبانی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان خراسان جنوبی برگزار شد و نخستین مرکز ثابت حرفه آموزی جوار زندان نیز در استان قم راه اندازی گردید.

وی با مثبت ارزیابی کردن سابقه همکاری دو طرف، خواستار گسترش همکاری ها با بازنگری تفاهم نامه موجود و انعقاد تفاهم نامه جدید با محوریت موضوعات طرح شده در این دیدار  شد.

علی اوسط هاشمی نیز بر آموزش های همه جانبه و فراگیر در زمینه های مختلف در کنار کمک و همکاری سازمان متبوعش برای کمک به زندانیان در جهت باز اجتمای نمودن آنها و آموزش مهارت و ایجاد اشتغال اعلام آمادگی نمود.

هاشمی دوران محکومیت زندانیان را فرصت مغتنمی برای تغییر در سرنوشت آنان با کمک مهارت آموزی دانست و گفت: زندان در دین اسلام منحصر به حصر نیست و نجات زندانیان با مهارت آموزی و ایجاد شغل عبادت و معرفت معنوی است.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور  بیان کرد: امام صادق(ع) می فرمایند اگر برفردی دائم بر اساس آثار گناه او بنگری از دنیا نخواهی رفت تا گرفتار آن بلا شوی، لذا دیدگاه ما به زندانیان پس از بازگشت به جامعه باید  افراد ماهر و توانمندی باشد که قادر به معیشت و کسب روزی حلال هستند.

هاشمی با بیان این که آموزش مهارت نیازمند پیوست فرهنگی است، افزود: زندانیان  با تکیه بر موضع مهارت آموزی در زندان باید قادر باشند کسب و کاری ایجاد کرده و از عهده معیشت با عزت برآیند.

انتهای پیام./

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*