اخبار کوتاه

جمع‌آوری زکات فطره اقدامی در جهت کمک به خانواده های نیازمند زندانیان

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان گلستان

امام موسی کاظم (ع) میفرمایند :

دارایی خود را با زکات حفظ کنید

علی وطنی رییس مرکز مراقبت بعد از خروج زندانیان در استان گلستان در اعلام گزارشی گفت :مرکزخدمات اجتماعی و مراقبت بعداز خروج زندانیان استان با دستور مدیرکل زندانهای استان و هماهنگی انجمن های حمایت زندانیان شهرستانها ، با عنایت به استفتاء و استعلام انجام شده ازمراجع تقلید عظام در خصوص اخذ زکات فطریه برای خانواده زندانیان نیازمند و آبرومند، اقدام به جمع آوری زکات فطره مؤمنین روزه دار نمود.

وطنی افزود: به فتوای مراجع تقلید عظام که فرمودند زکات فطریه باید خرج فقرا و نیازمندان شود، این فرهنگ باید در جوامع شفاف سازی گردد.

وی با بیان اینکه پرداخت زکات امر واجب الهی و روزه گرفتن راه رسیدن به تقوایی الهی است، خاطرنشان کرد: اگرهر فرد به سهم خود زکات مال خود را پرداخت کند، بسیاری از مشکلات فقرا و نیازمندان را می‌توان رفع کرد .

رییس مرکز مراقبت بعد از خروج زندانیان در استان با تأکید بر اینکه زکات فطریه تماما باید به نیازمندان برسد، متذکر شد: پایگاه‌هایی در مصلی های شهرستان های گرگان و گنبد در روز جهانی قدس راه‌اندازی شد که مردم بتوانند زکات و فطریه خود را به این پایگاه‌ها واریز کنند .

این مقام مسئول بیان داشت :خرسندیم از اینکه امسال با همت و تلاش و اطلاع رسانی که از طریق کارشناسان خدوم و ساعی مرکز مراقبت، انجمن حمایت ، اداره فرهنگی و تربیتی وهمچنین روابط عمومی اداره کل زندانهای استان انجام گرفت، استقبال شایسته ای نسبت به جمع آوری این کمک ها بعمل آمد.

 

Print Friendly

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*