اخبار کوتاه

حرکت جهادی زندانهای خراسان شمالی در حوزه اشتغال و حرفه آموزی مددجویان

image_pdfimage_print

کمیته اشتغال و حرفه آموزی زندانهای خراسان شمالی با حضور دو عضو میهمان: محمد یاران دادستان مرکز استان و حاجی حسن پور قاضی ناظر زندان بجنورد و به ریاست محمدی مدیر کل زندانهای استان در سالن جلسات اداره کل برگزار شد .

محمدی مدیر کل زندانهای استان در ابتدای این نشست با اشاره به وجود ۳۰۰۰ متر مربع فضای اشتغال در زندانهای استان از حرکت جهادی زندانهای استان در حوزه اشتغال و حرفه آموزی مددجویان خبر داد .

این مقام مسئول زندانهای خراسان شمالی اظهار داشت : اشتغال زندانیان نه تنها باعث رشد شخصیت زندانی و استفاده بهینه از زمان می شود بلکه در کنار آن با درآمدزایی بخشی از معاش خانواده زندانی نیزتامین می گردد.

رئیس شورای اشتغال و حرفه آموزی زندانهای خراسان شمالی  افزود : اقدامات گسترده‌ای در بخش‌های مختلف فرهنگی، اصلاح و تربیت، بازپروری، مشاوره و روان‌درمانی، اشتغال و حرفه آموزی زندانهای استان انجام شده است که می‌تواند آینده شغلی فرد رهاشده از زندان را تضمین کند.

مدیر کل زندانهای خراسان شمالی در مورد پیامد‌های منفی بی‌توجهی به اشتغال زندانیان، تصریح کرد: توجه به اشتغال زندانیان می‌تواند آسیب‌های اجتماعی در داخل و خارج زندان را کاهش دهد.

محمد یاران دادستان دادسرای عمومی و انقلاب بجنورد نیز که میهمان این نشست بود با بیان اینکه مجموعه زندانهای استان مجموعه ای پویا و کارآمد است خاطر نشان ساخت : اشتغال در داخل زندان باید به معنای واقعی نهادینه شود .

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان درسخنانی بر ادامه برگزاری کمیته اشتغال و حرفه آموزی زنداهای استان تاکید نمود و ماحصل این جلسات را ایجاد اشتغال پایدار در زندانهای استان دانست.

حاجی حسن پور قاضی ناظر زندان بجنورد نیز در این نشست طی سخنانی تکریم و کرامت زندانیان را مورد تاکید قرار داد و خاطر نشان ساخت : در کنار امورات اشتغال و حرفه آموزی امانت داری و درست کاری نیزباید به مددجویان آموزش داده شود .

قاضی ناظر زندان همچنین بر مهارت افزایی و توانمند سازی زندانیان تاکید و خاطر نشان ساخت : حوزه های اشتغال مولد باید جدی گرفته شود ودر کنار اشتغال و حرفه آموزی توجه به امورات فرهنگی ، کاهش جمعیت کیفری را در پی خواهد داشت .

اجرای دقیق دستور العمل های سازمانی در حوزه اشتغال و حرفه آموزی- استفاده از ایده های کار آفرینان برتر استان در راستای اشتغال و حرفه آموزی زندانیان ، سرکشی مداوم مسئولین از جمله بنیاد تعاون از محل کار مددجویان شاغل در کارگاههای سطح شهر – استفاده بهینه از فضاهای اشتغال و حرفه اموزی ایجاد شده در زندانهاو افزایش تعامل با مجموعه دستگاه قضایی در خصوص اعزام به کار گروهی زندانیان  از جمله مواردی بود که مدیر کل زندانهای استان در این جلسه بر آن تأکیدنمود.

گفتنی است اعضای حاضر در کمیته نظرات خود را در جهت اشتغال و حرفه آموزی زندانیان بیان نمودند .

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*