اخبار کوتاه
غرفه ی اداره کل زندان های استان اردبیل در نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب
غرفه ی اداره کل زندان های استان اردبیل در نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب

حضور موفق اداره کل زندان های استان اردبیل در نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب با نمایش فرایندهای اصلاح و تربیت

image_pdfimage_print

 به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران نمایشگاه بزرگ دستاوردهای انقلاب اسلامی با حضور دستگاه های اجرایی و مجموعه تشکیلات قضایی استان اردبیل در محل مصلی امام خمینی (ره) شهر اردبیل برگزار شد .

اداره کل زندان های استان اردبیل در قالب مجموعه تشکیلات قضایی استان با ایجاد غرفه ای در نمایشگاه ، دستاوردهای زندانبانی اسلامی در حوزه اصلاح و تربیت ، ستاد دیه ، انجمن حمایت زندانیان و بنیاد تعاون و اشتغال زندانیان را به نمایش عموم گذاشت .

فتحی مدیر کل زندان های استان اردبیل در باره انگیزه حضور اداره کل زندان های استان در نمایشگاه دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت: «  هیچ نظام و جامعه ای مبری از زندان نیست . شاید به زعم برخی ها حضور زندان در چنین نمایشگاهی خوشایند نباشد . اما وقتی پای تفاوت های نظام و مدیریت زندانبانی اسلامی که تربیت محور است با زندان بانی تامینی صرف وسط باشد حضور به یک انگیزه برای روشنگری تبدیل میشود. از این رو هدف ما از حضور در این نمایشگاه تلاش برای نشان دادن تفاوت زندان و جزا در نظام اسلامی با دیگر رژیم ها خصوصاً رژیم منحوس پهلوی بود . »

فتحی با اشاره به این نکته که بعد از انقلاب با ایجاد سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی ، زندان ها دارای رسالت مشخص و معین شدند و حقوق شهروندی افراد در زندان ها و تکریم انسان مورد توجه قرار گرفت افزود : «  باید فرایند اصلاح و تربیت در زندان ها به مردم گفته شود . دشمن خیلی تلاش می کند تا با تبلیغات دروغین به جامعه القا کند که در زندان های ایران حقوق انسانی رعایت نمی شود . اما به نمایش گذاشتن اختراعات زندانیان ، اشتغال و محصولات تولیدی مددجویان ، برنامه های فرهنگی و تربیتی اجرا شده در زندان ها و همچنین تلاش نظام برای کمک به زندانیان جرایم مالی و دیه تصادفات از طریق نهاد با عظمت ستاد دیه و همچنین کمک به کاهش آسیب های اجتماعی و معیشت خانوادهای زندانیان در قالب انجمن های حمایت زندانیان امری است که سعی شد در غرفه اداره کل زندان ها به آنها پرداخته شود تا ذهنیت مردم نسبت به زندان و زندانی روشن گردد . »

مدیرکل زندان های استان اردبیل با اشاره به بازخوردهای گرفته شده از نمایشگاه افزود :« مردم وقتی با صنایع دستی و تولیدات کارگاه های زندانیان مواجه می شوند یا دستگاه الکترواپتیکی نقشه خوان فرش دستی که از اختراعات زندانیان زندان اردبیل می باشد را می دیدند پی به تلاش هایی زندانبانان در جهت رعایت حقوق شهروندی ، تکریم انسانی و تلاش برای بازگرداندن زندانیان به اجتماع می بردند . باید با اطلاع رسانی صحیح به مردم بگوییم که ما در پی تحقق رسالت واقعی سازمان یعنی اصلاح و تربیت مددجویان و باز اجتماعی کردن آنها هستیم . این مهم را مدیون نظام و انقلاب اسلامی می باشیم . »

گفتنی است این نمایشگاه از دوازدهم تا ۲۲ بهمن در محل مصلی شهر اردبیل دایر بوده و علاوه بر نمایش دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی دستگاه ها به ارایه خدمات رایگان در این مکان به مردم مشغول بودند .   

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*