اخبار کوتاه

دادستان ایلام وضعیت زندان مرکزی را بسیار مطلوب ارزیابی کرد

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی زندانهای استان ایلام – شریفی دادستان ایلام در بازدید اخیر خود از زندان مرکزی، وضعیت این زندان را بسیار مطلوب ارزیابی کرد.
در این بازدید شریفی به دیداری چهره به چهره با زندانیان پرداخت و اظهارات آنها را استماع نمود.وی در راستای حل مشکلات قضایی آنها قولهای مساعدی داد و  در ادامه از روند فعالیت های اصلاحی و تربیتی در سطح زندان و کلاس های آموزشی دیدن کرد.شریفی اقدامات نوین زندانبانی را در زندان مرکزی قابل تحسین دانست و از مسئولین آن زندان در راستای پیگیری و توسعه فعالیت های اصلاحی و تربیتی تقدیر و تشکر کرد.
شریفی خاطر نشان کرد: رفع مشکلات زندانیان توسط مسئولین زندان و مراجع قضایی و حتی مسئولین استانی می تواند نظم و انضباط و امنیت را در سطح زندان را با روند کاهش جمعیت کیفری به دنبال داشته باشد.دادستان ایلام افزود: حفظ بهداشت روانی زندانیان و تامین نیازهای آنها از رفتارهای پرخطر و آسیب زای آنها می کاهد و زمینه گسترش فعالیت های اصلاحی و تربیتی را فراهم می سازد.
شریفی تصریح کرد: در زندان مرکزی به مسائل مذهبی و اعتقادی توجه زیادی شده است و برای زندانیان به صورت روزانه برنامه های اصلاحی در قالب مسائل اعتقادی  و مذهبی برگزار می گردد و مهمتر اینکه اساتید مجرب قرآنی جوابگو و راهنمای مددجویان  هستند.وی افزود: ارتقاء سطح اعتقادات مذهبی و دینی و ترغیب زندانیان به انس با مسائل مذهبی راهکار بسیار موثری در کاهش آسیب های رفتاری زندانیان است.
محسن پیری رئیس زندان مرکزی نیز تقدیر از حضور مراجع قضایی و تعامل بیش از پیش آنها با مجموعه زندانهای استان اذعان داشت: در راستای کاهش آسیب رفتارهای پرخطر زندانیان اقدامات روانکاوی و مددکاری با اهمیت خاصی پیگیری می شود.پیری افزود: تغییر نگرش مجرمانه زندانیان با استفاده از تکنیک های نوین در علم روانکاوی و روانشناسی به بازسازی شخصیتی زندانیان کمک شایانی می کند.
رئیس زندان مرکزی افزود: بیکاری یکی از آفت ها و آسیب های جامعه است و بر همین اساس در برنامه های اصلاحی و تربیتی که در حوزه سازمان زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور تعریف شده، اشتغال و همچنین حرفه آموزی حرف اول را می زند که تلاش می کنیم زندانی با یادگیری مهارت های اساسی زندگی و خوداتکایی و با داشتن شغل و حرفه مناسب، به زندگی و جامعه بازگردد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*