اخبار کوتاه

در بازدید مدیرکل دفتر برنامه ریزی، اشتغال و حرفه آموزی سازمان زندان های کشور از استان مطرح شد: ۹۵۸ زندانی کهگیلویه و بویراحمدی موفق به اخذ گواهینامه در رشته های فنی، حرفه ای و کشاورزی شده اند.

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی، احمد راهرو خواجه در سفر خود به استان کهگیلویه و بویراحمد از زندانهای یاسوج، گچساران، دهدشت، کانون اصلاح و تربیت و زندان باز استان بازدید و ضمن دیدار با مددجویان از نزدیک در جریان فعالیت های آموزشی در رشته های فنی، حرفه ای و کشاورزی قرار گرفت.
در این بازدیدها که اسماعیل جمیاری مدیرکل زندان های استان و رحیمی معاون سلامت، اصلاح و تربیت بهمراه کارشناسان اشتغال زندان های استان ایشان را همراهی می کردند. مدیرکل دفتر برنامه ریزی، اشتغال و حرفه آموزی سازمان عملکرد زندان های استان در ۲ حوزه آموزشی و اشتغالزایی خوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: علیرغم کمبودهای موجود و فقر اماکن و کارگاههای صنعتی کوچک و بزرگ در استان و نبود زیرساخت ها خوشبختانه مسئولین زندان ها اقدامات خوب و مورد قبولی را انجام داده و امیدواریم که در سالجاری فعالیت های این حوزه که نقش بسیار سازنده و اثرگذاری در توانمندسازی زندانیان با فراگیری مهارت ها و حرف مختلف و نیز کسب درآمد ناشی از اشتغال داشته افزایش پیدا کند.
مدیرکل زندان های استان نیز با قدردانی از حضور مدیرکل دفتر برنامه ریزی، اشتغال و حرفه آموزی سازمان اظهار داشت: کمبود امکانات، تجهیزات و حتی فضا در سطح زندان های استان غیر قابل انکار است ولیکن با همکاری و همراهی ادارات کل آموزش فنی و حرفه ای و جهاد کشاورزی استان در سال ۹۷ تعداد ۹۵۸از زندانیان با شرکت در دوره های آموزشی و فراگیری رشته های مختلف موفق به کسب گواهینامه معتبر شده اند.
جمیاری همچنین آمار زندانیان رای باز و اشتغال بکار زندان های استان در سال ۹۷ را ۴۵۰ نفر اعلام و با قدردانی از حمایت و پشتیبانی مراجع قضایی گفت: ایندسته از زندانیان ضمن اشتغال بکار در واحدهای کوچک و بزرگ درآمد حاصله را تحت نظارت بنیاد تعاون صرف هزینه های زندگی خود و خانواده خواهند کرد.

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*