اخبار کوتاه
مهندس بهنام جو استاندار اردبیل و فتحی مدیر کل زندان ها

در دیدار مدیرکل زندان های استان با استاندار اردبیل تاکید شد : اشتغال زندانیان در زندان های استان اردبیل توسعه می یابد

image_pdfimage_print

مدیرکل زندانهای استان اردبیل در دیدار اختصاصی با استاندار ضمن ارایه گزارش از وضعیت اشتغال زندانیان زندان های استان اردبیل خواستار کمک مقام عالی اجرایی استان برای توسعه اشتغال زندانیان شد .

فتحی مدیرکل زندانها در دیدار یک ساعته با بهنام جو استاندار اردبیل ، ضمن ارایه گزارش تصویری و آماری  از وضعیت اشتغال زندانیان استان گفت : « به همت همکاران ساعی مان توانسته ایم در سال ۱۳۹۷ برای بیش از ۱۳۰۰ تن از زندانیان حائز شرایط شغل مولد ایجاد کنیم تا بتوانند کمک هزینه معیشت خانواده خویش باشند .»

در این دیدار فتحی با اشاره به ظرفیت انسانی برای ایجاد اشتغال بیشتر خصوصاً در حوزه قالی بافی در زندانها گفت : « ما آمادگی داریم تا در صورتی که دولت یا بخش خصوصی زمینه را فراهم کند میزان اشتغال زندانیان را در سالجاری حداقل ۴۵۰ نفر دیگر افزایش دهیم . »

استاندار اردبیل نیز با استقبال از پیشنهاد مدیرکل زندانهای استان گفت: « باید تمام تلاش خود را بکار ببندیم تا این ظرفیت را در زندان های استان ایجاد کنیم . زیرا اشتغال زندانیان به کاهش آسیب های اجتماعی کمک شایانی می کند .» 

مدیرکل زندانها همچنین در این دیدار با اشاره به عدم تناسب اعتبارات هزینه ای و جاری زندانهای استان با ماموریت محوله ، سختی و صعوبت کار در زندان را یاد آور شد و خواستار افزایش متناسب با تورم بودجه برای این اداره کل شد .

در این دیدار به درخواست اداره کل زندانها استاندار اردبیل به فرماندار خلخال و مدیرعامل آب منطقه ای استان دستور داد تا چگو نگی اتصال سیستم فاضلاب زندان شهرستان خلخال به سیستم فاضلاب شهری را بررسی و در این زمینه اقدام نمایند .

گفتنی است استاندار اردبیل ضمن اعلام مساعدت برای ایجاد سوله های اشتغال برای زندانیان با افزایش بودجه جاری زندان های استان به لحاظ نوع ماموریت این اداره کل موافقت نمود . همچنین برای تامین بودجه زندان زنان به لحاظ رعایت حقوق شهروندی این بخش از مددجویان که از سال گذشته عملیات اجرایی آن در مجاورت کانون اصلاح و تربیت اردبیل آغاز شده قول مساعد داد و گفت : « امید واریم با کمک مسوولان سازمان زندانها بودجه این پروژه نیز تامین گردد . »

مهندس بهنام جو استاندار اردبیل و فتحی مدیرکل زندان های استان

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*