اخبار کوتاه

در هفته مبارزه با مواد مخدر برگزار شد: همایش ۲روزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی و مواد مخدر

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان گلستان :

کارگاه همایش پیشگیری از آسیب های اجتماعی و  مواد مخدر ،با هدف توانمند سازی خانواده های مددجویان زندان باز ، با تلاش مدیر زندان مرکزی گرگان ،دفتر امور اجتماعی استانداری استان گلستان و موسسه التیام نیک اندیش، به مدت ۲ روز با حضور اساتید برجسته روانشناسی در سالن اجتماعات محیط زیست استان گلستان واقع در ناهار خوران گرگان در هفته مبارزه با مواد مخدر برگزار گردید.

محمود رضا نوروزی روانشناس و درمانگر اعتیاد در اولین روز این کارگاه اظهار داشت :یکی از معضلات اساسی جامعه ما که ۹۰ درصد افراد جامعه دغدغه آن را دارند بحث اعتیاد در جامعه است و جامعه ایرانی در این مسیر قرار دارد .

همچنین دکتر محمود زاده کارشناس ارشد روانشناسی در این خصوص گفت : اگر می خواهیم جامعه سالم داشته باشیم و افراد دچار آسیب نشوند باید از همان کودکی فرزندان را با آگاهی و مهارت تربیت  نمود و آموزش داد.در نظام تربیت با ۳ نوع روش روبرو هستیم ،سخت گیر ، سهل گیر و بی مبالات . معمولاً والدین سخت گیر موفق تر هستند .

امان محمد ایری رئیس مرکز مشاوره زندان گرگان در این کارگاه اظهار داشت: اعتیاد مادر آسیب های اجتماعی است وی افزود عده ای از انسانها بر اثر اینکه مهارت نه گفتن را نمیدانند، در این دام گرگفتار می شوند و عده ای هم بر اساس اینکه با انساهای خوبی رفاقت نمیکنند دچار آسیب شده و خود و خانواده شان را گرفتار این بلای خانه مان سوز می کنند .

فردین گرگانی مدیر زندان گرگان، در این گارگاه اموزشی با بیان این جمله که سقوط آموزش مساوی است با سقوط جامعه ، عنوان داشت ،امروز در هزاره سوم قرار داریم و یکی از بحرانی ترین بحران های جهان اعتیاد و مواد روانگردان است .

وی افزود در گذشته مواد مخدر مثل امروز به این شدت آسیب زا نبوده ولی امروزه مواد روان گردان بزرگترین معضل است و بیشتر جرائم خطرناک به خاطر استفاده از این مواد می باشد، با بررسی صورت گرفته مشخص شده است افرادی که مواد روانگردان مصرف می کنند پرخاشکر و خشن هستند . متاسفانه در ایران تنوع مواد مخدر خیلی زیاد است و این آسیب ها را بیشتر می کند و افراد بیشتری  گرفتار این دام می شوند .

در این مراسم دکتر طاهری روانشناس و مدرس دانشگاه بیان داشت : متاسفانه به علت استرس زیاد رفتار پرخاشگرانه زیاد شده است باید شیوه ای در زندگی داشته باشیم که حق کسی را پایمال نکنیم و با احترام حق خودمان را بگیریم و به کسی پرخاش نکنیم.

این کارگاه اموزشی با اجرای طنز در رابطه با مواد مخدر به پایان رسید.

 

 

Print Friendly

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*